У Львові служать Літургію жестовою мовою у часи пандемії

Отець Олег Плішило ще з часів навчання у Львівській духовній семінарії Духа допомагав перекладати Божественну…

Чи порушення Правил Дорожнього Руху є гріхом?

За всю історію існування людей на землі, люди постійно подорожували. Для багатьох, дорога стала навіть другим…

10 ігор та вправ з дитиною під час карантину

 У непростий час карантину наші діти потребують батьківської участі в їхніх іграх: безтривожних, затишних,…

Святі отці про Псалми (Псалтир)

Книга псалмів має все, що необхідне для всіх. Вона віщує майбутні події, пригадує історію, накреслює закони…

Чи можна в подружжі погоджуватися на моральне зло?

Межа гріха Звісно, молодята мають навчитися поступати­ся одне одному, змінювати власну думку, відмовля­тися…
Читати більше новин

Яків Дов Блайх

Головний рабин м. Києва та України Яків Дов Блайх висловив своє відношення щодо листа-звернення архієпископа Святослава до Верховної Ради України на рахунок законопроекту про мови. Він вважає, що Всеукраїнська Рада Церков (ВРЦ) не уповноважена давати поради Верховній Раді, який законопроект підтримувати, а який - ні.

"Чесно кажучи, як на мене, лист-звернення архієпископа Святослава написаний дещо дивно. Я не думаю, що до функцій Всеукраїнської Ради Церков входить обов'язок говорити Верховній Раді, за що вони повинні проголосувати", - зазначив Яків Дов Блайх.

 

Водночас головний рабин України підкреслив, що лист-звернення до спікера Володимира Литвина написав би по-іншому, зокрема, попросив би, щоб законопроект депутатів від фракції Партії регіонів Сергія Ківалова та Вадима Колесніченка не використовували для розколу країни. Він нагадав, що у 2006 році ВРЦ підписалася під документом щодо функціонування мов та загроз сепаратизму. "Це було обговорено на секретаріаті", - зазначив Яків Дов Блайх.

Що стосується самого законопроекту, то Яків Дов Блайх переконаний: держава повинна займатися розвитком та підтримкою й інших національних мов, оскільки в Україні проживає дуже великий відсоток людей, які не розмовляють державною мовою.

"Такі люди також повинні мати право повноцінно функціонувати усередині країни. Я розумію, що державна мова повинна бути одна, але мені здається, що потрібно знайти можливість дати повноцінно розмовляти тією мовою, якою людина хоче", - вважає головний рабин України, інформує християнський портал КІРІОС, посилаючись на ukrinform.

Вхід/Вихід