Вже 8 років київські римо-католики, не мають можливості збудувати власний храмВже 8 років київські римо-католики, що мешкають в районі Оболоні, не мають можливості збудувати власний храм, хоча землю під нього відведено ще при мерові Омельченку на перехресті вулиць Героїв Дніпра і Зої Гайдай.

Спроба розпочати будівництво знаходить опір з боку місцевих жителів, які замість церкви бажають бачити дитячі та спортивні майданчики.

Представник релігійної громади св. Франциска адвокат Дмитро Покровський стверджує, що у них є державний акт на право постійного користування земельною ділянкою, який надає дозвіл на проведення будівельних робіт.

Єпископ Римо-Католицької Церкви Станіслав Широкорадюк каже: «Таке місце дали нам. Ми б з  радістю взяли інше місце - чому б ні. Це з трудом дали, це ще за Омельченка давали. Звичайно, кому будова подобається. Вони не проти церкви протестують. Вони - проти будівництва. І тепер, якщо ми відмовимося, то, звичайно, буде інша забудова, бо ця ділянка тільки під забудову і є бажаючі».

Доки триває суперечка, католики змушені молитися просто неба, маючи лише одну капличку в приватній квартирі, в якій поміститися може лише кілька десятків чоловік. Найближчий храм - св. Олександра, за їх словами, знаходиться далеко та і теж ущерть заповнений віруючими.

Загалом у Києві проживає близько 100 тисяч римо-католиків, які мають лише вісім парафій.


Вхід/Вихід