Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

На Полтавщині у свято Покровителя екологів відбулися екологічні місії17 жотня, у День святого Франциска, покровителя екологів, у с. Вільховатка, що на Полтавщині, відбулися Екологічні місії для порятунку створіння, які презентував отець Максим Кролевський, референт Бюро УГКЦ з питань екології у Харківському екзархаті. Душпастир завітав до місцевої громади на запрошення отця Станіслава Б'ялковського, місцевого священнослужителя.

Екологічна ініціатива розпочалася з відвідин парафії Різдва Пресвятої Богородиці. Згодом представник Бюро УГКЦ з питань екології завітав до місцевої школи, де мав можливість протягом виховної години поспілкуватися зі школярами про християнську відповідальність за Богом створений світ, роздумати над сучасними екологічними викликами, які кожного дня повстають перед обличчям людини.

Зокрема, екореферент розповів про парадигму християнсько-екологічних цінностей, які мають бути фундаментом, дороговказом у напрямку якого потрібно рухатися сучасній людині, щоб зберегти гідність свого життя та Богом створеного світу:

«Нам потрібно сьогодні задуматися над довгостроковою перспективою нашого життя, будувати його у напрямку християнських цінностей, бо часто ми лише вміємо бути банальними споживачами дарів Божих – природних ресурсів. Маємо навчитися будувати себе як людину, як особистість, яка має власну гідність, дану їй самим Творцем, тобто має навчитися бути відповідальними господарями у Богом створеному світі, такими як сотворив нас сам Господь Бог – пояснив отець Максим.

На завершення виховної екогодини екореферент розповів дітям про VIIІ Всеукраїнський екологічний конкурс «Відповідальність за створіння», який вже 8-й рік поспіль організовує церковна екологічна інституція.

Опісля представники Бюро УГКЦ з питань екології зустрілися з п. Іриною Циганюк, секретарем сільської ради, та обговорили питання посадки у с. Вільховатка «Дерева Миру» під час Великого посту.

На завершення екологічної ініціативи о. Максим відвідав будинок сімейного типу, де сестри св. Вінкентія виховують дітей, і залишив подарунки для сестер та дітей – аератори.

Бюро УГКЦ з питань екології висловлює щиру подяку отцю Станіславу Б'ялковському, священослужителю храму Різдва Пресвятої Богородиці, за сприяння та організацію екологічних місій на його парафії.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Інформаційну службу Бюро УГКЦ з питань екології.