Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Добрий приклад для наслідуванняЗ нагоди пам’яті святого Франциска Асизького – покровителя екологів, Івано-Франківська духовна семінарія долучилася до ще однієї екологічної ініціативи Екобюро – запровадження системи роздільного збору відходів. Майбутні душпастирі та їхні наставники від сьогодні мають змогу, з думкою про навколишнє середовище, розділяти тверді побутові відходи на наступні фракції: скло темне, скло світле, папір та ПЕТ-пляшка. Реалізація даного проекту стала можливою завдяки тісній співпраці Бюро УГКЦ з питань екології з адміністрацією Івано-Франківської архієпархії, ректоратом ІФДС та місцевим підприємством зі збору вторинної сировини.

18 жовтня в каплиці ІФДС відбулася конференція, на якій перед семінаристами було представлене питання правильного поводження з відходами та важливість бережливого ставлення до природних Божих дарів. Референт Екобюро в Івано-Франківській архієпархії о. Михайло Дзуль порушив перед присутніми декілька ключових питань:

  • Чому так гостро стоїть питання поводження з відходами в Україні?
  • Як зробити так, щоб стало менше сміття?
  • Чому потрібно збирати, розділяти і як правильно сортувати відходи?

З допомогою мультимедійної презентації священик доносив до семінаристів правду про те, що маленькі екологічні кроки, як наприклад, роздільний збір відходів, – це вияв мудрості, ощадливості, любові до рідного краю та свідчення християнської віри в Бога Творця. «Важливо є свідчити свою віру не тільки через молитву, проповідь, але й через свою свідомість, культуру, добрий особистий приклад та відповідальне ставлення до природи» – наголосив о. Михайло. Також семінаристи мали змогу переглянути короткий сюжет про реалізацію подібного проекту та побачити реальні його плоди.

Після презентації семінаристи мали змогу поспілкуватися на дану тематику та отримати відповіді на практичні питання щодо поводження з відходами.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Інформаційну службу Бюро УГКЦ з питань екології.