Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Конференції католицьких єпископів з усіх континентів об’єднались із закликом до «активних та негайних дій», щоб перешкодити кліматичним змінам. Натхненні посланням Папи Франциска «Laudato Si» та прогресом у його реалізації, лідери Церков просять високопосадовців досягнути реальних результатів під час Кліматичних переговорів ООН, які будуть проходити у грудні в Катовіце (Польща).

Для цих релігійних лідерів і для всієї Церкви кліматичні зміни стали питання справедливості і єпископи кажуть, що короткозорість на «неприйнятну несправедливість» підкосила молодих людей, які успадкують нашу планету, і найменш захищених людей, які потерпають від кліматичних змін найбільше.

Єпископи закликають змінити політику. Вони вимагають у високопосадовців зменшити глобальне потепління на 1.5°C, називаючи це «питанням життя чи смерті для найбільш вразливих країн та людей, які живуть в прибережних зонах». Вони закликають «покласти край ері викопного палива», а також закликають до «серйозного і тривалого переходу до сталого способу життя» та системних трансформацій у фінансах, сільському господарстві, повазі до корінного населення.

Єпископи відновили свої зобов’язання втілити в життя енцикліку «Laudato Si» на місцях. Підтримуючи меседж екологічної енцикліки, єпископи заявили: «Ми глибоко переконані, що екологічне навернення – це також і духовний виклик… По великому рахунку, це ключ до спасіння людства».

 

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Інформаційну службу Бюро УГКЦ з питань екології.