Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

 

За ініціативи Екобюро УГКЦ відбулося ряд тематичних заходів на ЛуганщиніВ рамках щорічної Великопосної ініціативи Екобюро УГКЦ, в період з 12-15 квітня, на Луганщині відбулося ряд тематичних заходів.

Екореферент Донецького екзархату УГКЦ о. Михайло Неїжмак відвідав чотири населених пункти: м. Лисичанськ, м. Сєверодонецьк, с. Муратове та с. Боброве. Ця територія відноситься до прифронтової зони, неподалік від лінії розмежування.

Отець Михайло прибув в Луганську область на запрошення о. Сергія Паламарчука, настоятеля парафії у м. Лисичанськ та о. Юрія Юрчика, священика парафії Покрови Богородиці із Сєверодонецька. Згідно з метою Великопосної ініціативи, заходи містили в собі освітній, молитовний та практичний характер.

У селі Муратове відбувся екосемінар для учнів школи на тему відповідального ставлення до Божого створіння, потреби енергозбереження, економії ресурсів та зміни способу життя. На території закладу було висаджено фруктову алею Миру, де кожне дерево з ініціативи учнів отримало свою табличку з назвою «Доброта», «Любов», «Щастя», «Мир» тощо. Також на шкільному подвір'ї появилася липова алея, яка отримала назву «Алея доброти».

У с. Боброве відбулася зустріч з місцевими жителями, на якій о. Михайло Неїжмак закликав присутніх навчитися любити світ, в якому живемо, та своїми вчинками поглиблювати та підтверджувати свою віру у Бога Творця. У цьому населеному пункті йде процес розвитку парафії УГКЦ, тому там було закладено яблуневий парафіяльний сад.

На парафії УГКЦ у м. Лисичанськ відбулася хресна дорога, остання стація якої мала екологічний акцент, щоб пригадати присутнім, що руйнування сотвореного світу – це нові рани на тілі страждаючого Спасителя.

На п'яту неділю Великого посту відбувся візит екореферента до місцевої релігійної громади м. Сєверодонецьк. Отець Михайло очолив недільну літургію у співслужінні з адміністратором о. Юрієм Юрчиком та сотрудником о. Ігнатієм Воловенком. В часі літургії молилися за сотворений Богом світ, за добру долю людини у світі та за мир в Україні. Опісля літургії відбулася зустріч із парафіянами. У формі презентації було представлено екологічне вчення Церкви, мету створення та завдання екологічної церковної структури. Жваво було обговорено поняття екологічного гріха, чинячи який людина грішить проти себе, створіння та Творця.

На завершення зустрічі екореферент закликав вірних відмовитися від пластикової атрибуції на цвинтарях, щоб навернення та покаяння було цілісним та правдивим. Парафіяни подякували о. Михайлу за візит та важливий напрямок його діяльності.

Підсумовуючи свій візит на Луганщині, екореферент Донецького екзархату зазначив: «Цей візит в черговий раз показав, що наша Церква іде правильним шляхом, оскільки через діяльність Екобюро звертає людський погляд на цілісне спасіння людини, яке є можливим лише разом із спасінням всього Божого створіння, бо такий задум Творця. Цю дійсність яскраво видно тут, на Луганщині, де все створіння та людина потерпає від наслідків війни. Господь Творець у ці важкі часи закликає людину зупинитися та не грішити, задуматися та не руйнувати власне життя та життя навкруги».

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Інформаційну службу Бюро УГКЦ з питань екології.