Кирил

Скорочення програми візиту Патріарха РПЦ МП Кирила в Молдову пов'язано не тільки з рекомендаціями лікарів (останнім часом стан здоров'я Кирила помітно погіршився), а й з відмовою органів влади цієї держави прийняти Патріарха на урядовому рівні, повідомляє кореспондент "Порталу-Credo.Ru". Кирило відправиться до Молдови відразу після урочистостей в Троїце-Сергієвої лаврі. в день пам'яті преподобного Сергія, 8 жовтня, і пробуде в країні до 10 жовтня. При цьому він відмовився від раніше запланованого відвідування автономної Гагаузії і самопроголошеної Придністровської Молдавської республіки (ПМР).

За повідомленнями місцевих ЗМІ, власті Молдови відмовилися приймати Патріарха Кирила на державному рівні. Місцеві спостерігачі пов'язують це з крайнім загостренням відносин Московської патріархії і Молдавської митрополії, стверджуючи, що питання з відставкою митрополита Володимира (Кантаряну), який очолює митрополію з 1989 р., в Москві вже вирішене.

"Одна з цілей візиту Патріарха - відсторонення з посади митрополита Кишинівського і всієї Молдови Володимира та передання церкви Вознесіння Христового в Кишиневі в пряме підпорядкування РПЦ [МП], - повідомляє тижневик" KMPress "з посиланням на свої джерела в Молдавській митрополії РПЦ МП. - Патріарх висловлював побоювання у зв'язку з тим, що Його Високопреосвященство Володимир часто відвідує Патріархів Румунської Православної Церкви Данила і Константинопольської Православної Церкви Варфоломія і може попросити одного з них взяти під свою юрисдикцію митрополію Молдови".

За відомостями газети "Панорама", в узгоджену програму візиту Кирила входить літургія біля кафедрального собору Кишинева (Патріарх Кирило вкрай рідко бере участь у Всенічному бдінні, зате робить під час кожного свого візиту літургію просто неба); покладання квітів і благословення молодят біля пам'ятника Штефану Великому; покладання вінка в меморіальному комплексі "Вічність". Увечері Кирило хотів би зустрітися з політичними лідерами Молдови, проте список бажаючих поспілкуватися з московським гостем ще не складено. 

10 жовтня глава РПЦ МП відправиться в одну з лікарень, де зустрінеться з дітьми, що страждають онкологічними захворюваннями, а потім здійснить поїздку в чоловічий монастир Курки, де огляне собор Різдва Богородиці.

Президент Придністров'я Ігор Смирнов, який багато разів запрошував Кирила в ПМР і особливо чекав його візиту напередодні президентських виборів у невизнаній державі, особливо засмучений відмовою Патріарха від візиту в Придністров'я. Український політолог Артем Філіпенко припускає, що "Патріарх не має наміру виконувати роль" весільного генерала "у передвиборній кампанії Смирнова ... Цей крок свідчить про те, що президент ПМР втрачає підтримку Кремля". 

Разом з тим, ні в Московській патріархії, ні в її Молдавській митрополії немає повної впевненості, що візит Кирила до Молдови взагалі відбудеться.

Хорватія море 2020 ціна