Антоній (Паканич): існує вказівка ​​Константинополя, що у виборах глави УПЦ не повинні брати участь Філарет і МакарійВ Українській православній церкві Московського Патріархату (УПЦ МП) стверджують, що існує вказівка ​​Константинополя про те, що у виборах глави створюваної на Україні єдиної помісної церкви (УПЦ) не повинні брати участь Філарет Денисенко і Макарій Малетич - лідери УПЦ КП і УАПЦ, недавно реабілітовані Константинополем.

"Цікава інформація у мене з кількох джерел, що є лист Фанара, спрямований і в так званий Київський патріархат, і в" Автокефальну церкву "(УАПЦ - ІФ), згідно з яким у виборах не можуть взяти участь ні Філарет, ні Макарій", - сказав в інтерв'ю каналу "Перший козацький" керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на interfax-religion.

З цієї причини, вважає він, ієрархи Константинополя сказали на нещодавній прес-конференції, що долю об'єднавчого собору повинен вирішити сам Константинополь.

"Збори якогось об'єднавчого собору - це одна з умов, наскільки ми знаємо, отримання томосу. Без цих зборів незрозуміло, кому документ видавати. І це після того, як цим структурам надали якийсь легітимний спосіб", - пояснив митрополит.

Йому важко припустити, чи відбудеться дійсно об'єднавчий збори ієрархів УПЦ КП та УАПЦ, враховуючи, що вже було кілька таких спроб, але ні до якого результату вони не привели.

Як повідомляв Християнський портал КІРІОС, в  УПЦ КП спростували коментар Антонія (Паканича) щодо виборів глави нової Церкви.