Прихильники Української православної церкви Московського патріархату проводять під Верховною Радою у п'ятницю молебень "про невтручання влади у справи Церкви". У Маріїнському парку перед парламентом зібралися понад сто людей, повідомляє кореспондент Укрінформу. Як поінформували у поліції діалогу, в заявці на проведення акції вказано, що "віряни збираються з 10.00 безстроково". Для участі у молебні заявлено 1 тис. осіб. 
 
Як повідомлялося, у суботу, 15 грудня, у Софії Київській відбудеться Об'єднавчий собор з обрання предстоятеля автокефальної Православної церкви в Україні, який потім отримає Томос для неї. В УПЦ (МП) заявляють, що офіційно не чинитимуть громадського опору Об'єднавчому Собору Православної Церкви в Україні, проте лояльно ставляться до неофіційних протестів мирян,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на "Релігія в Україні".

13 грудня заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ (МП) протоієрей Микола Данилевич заявив: «Можу офіційно заявити, що Церква не планує будь-яких форм протесту проти “об’єднавчого Собору”, який відбудеться в Києві 15 грудня. Ми жодним чином не будемо перешкоджати цьому і брати участь в цьому установчому “Соборі” (я би так його назвав, тому що він не об’єднавчий – нас там не буде) теж не будемо».

Водночас в соціальних мережах УПЦ (МП) протягом станніх днів регулярно ходили анонси з закликом взяти участь в молебнях, "молитвенных стояниях" тощо під стінами Верховної Ради України. Дійсно, за даними Нromadske.ua, 14 грудня тут зібралися близько ста прихильників УПЦ (МП). Учасники мітингу зазначають, що прийшли, аби висловити протест проти обшуків та допитів, які провели у священнослужителів Московського Патріархату працівники Служби безпеки України.

Також серед причин мітингу невдоволення Об'єднавчим Собором і страх, що в прихожан УПЦ (МП) церкви відберуть. «Ми зібралися під Верховною Радою напередодні ось цього Об’єднавчого собору, яким нам навязують іншу церкву. Нам їх не треба, у нас є своя церква. Ми також вийшли, бо боїмося, що в нас відберуть наші церкви», — сказала учасниця мітингу Олена.

«У нас під Верховною Радою є мироточивий хрест. Ми сюди і прийшли. Особисто я не йшов на чийсь заклик, просто проходив поруч і долучився до молитви», — сказав священнослужитель Олександр.

Інформацію про акцію підтвердив речник УПЦ (МП) архієпископ Климент (Вечеря). Він поблажливо поставився до цього заходу. На запитання журналіста, чи виступає УПЦ (МП) організатором акції, Климент зазначив, що Церква скаладається не лише зі священнослужителів, а й з мирян. Більше того, на сайті УПЦ (МП) висвітлилипротестну акцію вірян.

Напередодні, 13 грудня, СБУ розповіла, як митрополита УПЦ (МП), намісника Києво-Печерської лаври Павла (Лебідя) намагалися використовувати спецслужби РФ для зриву Об'єднавчого Собору. За словами представників СБУ, митрополит мав координувати проведення масових заходів вірян проти Об'єднавчого Собору, під час яких планувалося влаштування зіткнень і заворушень.