Ватажків секти Догнала видворили з УкраїниЗатримання проводилося у рамках кримінального провадження, відкритого Шевченківським райвідділом ГУ МВС України у Львівській області проти членів релігійної громади так званих «догналітів». У селищі Брюховичі Львівської області були виявлені п’ятеро іноземних громадян, які належать до верхівки керівництва релігійного угруповання. Один із них – громадянин республіки Чехії, четверо – Словаччини.

«Були вжито негайних заходів для перевірки законності їх перебування на території України. Перевіркою встановлено, що двоє з трьох громадян Словаччини в’їхали на територію України ще у 2013 році і з того часу жодного разу не перетинали кордон нашої держави, а відтак перебували на території нашої держави незаконно. На них складено адміністративні протоколи про порушення міграційного законодавства. Накладені штрафи у розмірі 510 гривень в дохід держави і прийнято рішення про примусове повернення із забороною в’їзду в Україну на три роки. Щодо третього громадянина Словаччини, якого виявили у будинку «догналітів» в Брюховичах, прийнято рішення про скорочення терміну його перебування в Україні», – йдеться у повідомленні.

Усі троє очільників релігійної організації Догнала того ж дня залишили територію України,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на ZIK.

Ще двоє іноземців, громадянин Чехії та громадянин Словаччини, які були виявлені на території догналітів, є відомими громадськості, проте документи, що засвідчують їх особу, відсутні. Компетентні органи проводять процедуру їх законної ідентифікації. Рішення про їх перебування в Україні прийматиме суд.

«На час проведення процедури іноземці-догналіти вивезені за межі Львівської області для уникнення провокації зі сторони прихильників Догнала», - йдеться у повідомленні.

За нашою ЗМІ, серед затриманих немає засновника Антоніна Догнала, якого нещодавно бачили в окупованому Донецьку. Тому говорити про те, що секта, яка позбулася кількох ієрархів, обезголовлена і ось-ось сама розпадеться - поки передчасно.

Як повідомляв Християнський портал КІРІОС, працівники СБУ 22 червня провели обшуки у приміщеннях жіночого та чоловічого монастирів Української правовірної греко-католицької церкви, більше відомої як «секта Догнала», у Брюховичах біля Львова та затримали п’ятьох наставників секти – громадян інших держав.