Іспанський футбольний клуб прибере християнський хрест з емблеми клубу в арабських країнахФірмова продукція іспанського футбольного клубу «Реал Мадрид» в країнах Близького Сходу буде продаватися зі зміненим логотипом - на ньому приберуть католицький хрест . Повідомляється, що таким чином клуб хоче додатково заробити 50 мільйонів євро,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Сatholicby.

Така умова прописано в контракті клубу з компанією «Marka», яка набула права на виготовлення і продаж сувенірної продукції з символікою «Реала» в мусульманських близькосхідних країнах Перської затоки: Об'єднаних Арабських Еміратах (ОАЕ), Саудівської Аравії, Катарі, Кувейті, Бахрейні та Омані .

При цьому, як наголошується, сам клуб не збирається міняти свій логотип.

«У країнах Перської затоки потрібно бути обережними, тому що тут своє насторожене ставлення до будь-яких зображень хреста», - заявив віце-президент «Marka» Халед аль-Мхеіри.

Відсутність хреста на емблемі «Реала» на сувенірній продукції буде не першим прецедентом в історії футбольного клубу. У 2014 році під час будівництва Real Madrid Resort Island в Об'єднаних Арабських Еміратах футбольний клуб також прибрав хрест зі свого логотипу, щоб знайти взаєморозуміння з Національним банком Абу-Дабі. Тоді такі дії викликали протести серед членів і футбольних уболівальників іспанського клубу.


Інші подібні прецеденти 

«Реал Мадрид» - не перший футбольний клуб Європи, який прибирає християнський символ під натиском мусульманських бізнес -партнерів. ФК «Барселона» (FCB) прибирав зі своєї емблеми хрест Св. Георгія, щоб продавати більше футболок в мусульманських країнах.

Французький клуб «Paris Saint Germain», що належить королівській сім'ї Катару, також змінив свій герб, прибравши королівську колиску. Цей елемент вважається образливим в арабському світі, так як він пов'язаний з династією, яка брала участь в хрестових походах.


Петиція незгодних

Католицьке товариство Enraizados (Вкорінення) почало кампанію зі збору підписів, щоб не допустити зміни емблеми клубу в арабських країнах.

Як відзначають автори петиції, в той час, коли християни піддаються переслідуванню в багатьох країнах Африки та Азії, президент «Реал Мадрида» Флорентин Перес вирішив прибрати хрест, щоб не втратити багатомільйонний контракт.

Цим рішенням клуб повернеться спиною до 800 тисяч християн, що живуть в ОАЕ, а це 12,6 відсотка жителів країни.

Активісти нагадують, що футболісти «Реала» завжди грають в футболках з емблемою хреста і ніхто ніколи не висловлював невдоволення з цього приводу. До того ж, хрест поміщений на прапорах багатьох європейських країн. І їх влада ніколи не прибирає зображення хреста з державних символів, коли туди приїжджають делегації з мусульманських країн.

До слова кажучи, як повідомляв Християнський портал КІРІОС, іспанські тренери проводять курси для викладачів в школах, що належать католикам Святої Землі

Мапа міграції громад з МП в ПЦУ