Християнські Церкви підтримують відзнаку для медиків «Орден Святого Пантелеймона»Відзнака для медиків за професіоналізм і милосердя  «Орден Святого Пантелеймона» ініційована громадською організацією «Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги» та підтримана  главами чотирьох найбільших християнських церков в Україні, Національною академією медичних наук України, Комітетом Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, Всеукраїнським лікарським товариством.

Нагорода вручатиметься у п’яти номінаціях  : «Кращий лікар», «Кращий медик»; «Новатор охорони здоров’я»; «Міжнародне співробітництво у галузі охорони здоров’я»; «Служіння суспільству».  Нагорода передбачає і фінансову   підтримку,  її  розмір  буде оголошено дещо пізніше.

«Я переконаний, що з цього року Орден Святого Пантелеймона стане найпрестижнішою медичною нагородою. Він сприятиме підняттю престижу лікарської праці і формуванню нової еліти, бо еліта – це ті, хто служать людям», – зазначив голова організаційного комітету Відзнаки Василь Князевич.

Процес відбору  проходить в три етапи  – у кожній області створені регіональні експертні ради, які мають до 3 липня  визначити  100 -125 кандидатів. Національна експертна комісія   з їх числа назве 20 номінантів, а 5-х  переможців визначить Поважна Рада. До Поважної ради нагороди входять:    Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, Блаженніший Святослав (Шевчук), Блаженніший Митрополит Київський та всієї України Макарій. Представляти Українську Православну Церкву  у Поважній раді  делегований Єпископ Львівський і Галицький Філарет. Також до Поважної ради входять Леонід Кравчук, в.о. міністра доктор Уляна Супрун, голова Комітету ВР з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець, народна артистка  України  Ада Роговцева  та інші  авторитетні українці.

Імена переможців  стануть відомі під час церемонії нагородження, яка відбудеться 9 серпня, в день Святого Пантелеймона в Національній  філармонії України. Також цього дня відбудеться  Богослужіння  у Софіївському соборі, на якому будуть присутні усі номінанти та гості церемонії нагородження,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на zdoroviaugccorgua.