Папа - лютеранам: молитва - це паливо на шляху до повної єдності7 грудня Папа Франциск зустрівся з президією Всесвітньої лютеранської федерації. «Разом ми можемо сьогодні згадати, як вчить Писання, про діяння Бога серед нас. Особливо згадаємо моменти, в екуменічному дусі що ознаменували минулий  рік спогади Реформації ». Святіший Отець згадує про спільну молитву 31 жовтня 2016 року в Лунді, де була заснована Всесвітня лютеранська федерація: «Було важливо зустрітися насамперед в молитві, бо не з людських планів, але з Божої благодаті проростає і розквітає дар єдності між віруючими». Тільки молячись, - продовжив Папа, - ми можемо вберегти одне одного. Молитва очищає, зміцнює, освітлює шлях, спонукає йти вперед. Молитва подібна паливу на нашому шляху до повної єдності ».

«Молячись, ми можемо щоразу бачити один одного в правильній перспективі, - підкреслює Папа. - У дусі Ісуса, що Йому ми молимося, ми визнаємо один одного братами. З цієї точки потрібно вирушати знову і знову. З неї ми дивимося також на минуле і дякуємо Господу, тому що навіть найболючіші поділи, через які ми віддалилися один від одного і протиставили себе один одному, в останні десятиліття злилися в єдиний шлях спілкування, екуменічного спілкування, пробудженого Святим Духом. Завдяки Йому ми залишили старі упередження, наприклад, про Мартіна Лютера і про ситуацію Католицької Церкви в той період ».

Святіший Отець закликає очистити пам'ять і з довірою дивитися в майбутнє. «Ми покликані також не спати, - додав Папа, - перед спокусою зупинитися на півдорозі. У духовному житті, в церковному житті, зупиняючись, ми завжди повертаємося назад ».

І католики, і лютерани покликані сьогодні до пріоритетного завдання сповіщення Євангелія, і «примиренна єдність християн - незамінна частина цього сповіщення»: «Як же, справді, проповідувати Євангеліє примирення, не борючись в той же самий час на терені примирення християн?» - процитував Папа енцикліку "Ut Unum sint" і завершив свою промову молитвою до Святого Духа, Який з'єднує розділене, «щоб Він послав на нас свою лагідну і мужню мудрість».

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.