Серед соціальних інституцій українці найбільше довіряють збройним силам (+37%) і Церкві (+25%)Активний розвиток громадянського суспільства України не залишився непомічений аналітичними організаціями. Участь українців в громадському русі, довіра до інституцій третього сектору та їхня впливовість —  все частіше стають предметом досліджень. 

З 2012 спостерігається активний сплеск реєстрації громадських організацій. Він триває і досі. Причиною створення переважної кількості опитаних громадських організацій було бажання допомогти іншим та використати можливість вплинути на розвиток суспільства та громади. 

 

 

Довіра

Громадські організації та волонтери мають сильний позитивний баланс довіри від населення України.

Найкращий баланс довіри мають волонтерські організації (+37%), а громадські організації (+4%). Серед соціальних інституцій довіряють збройним силам (+37%), церкві (+25%). 

Довіра населення необхідна щоб залучати кошти через пожертви, благодійні та членські внески. Організаціям слід підтримувати високий рівень довіри не тільки до себе, але і третього сектору загалом. За даними резюме дослідження Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй, у середньому до 40% легалізованих громадських організацій подають звіти, а доступ до спеціальної статистичної звітності інших видів організацій наразі обмежений.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на euprostirorgua.