Папа Франциск

Франциск I - 266-ий Римський Архиєрей.Біографія

   Біографія

 Хорхе Маріо Берґольйо - майбутній Папа Римський Франциск - народився 17 грудня 1936 року в Буенос-Айресі в сім'ї італійського імміґранта-залізничника. У юнацькому віці через інфекційне захворювання йому видалили легеню.

Він мріяв стати хіміком, але у 1958 році приєднався до єзуїтів та почав навчання у семінарії. У 1969-му став священиком. У 1973-1979-х служив керівником єзуїтської громади в Аргентині, а у 1980 році став ректором Філософського та Теологічного факультетів у Сан-Мігелі, де колись навчався.

У 1992 році став єпископом-помічником Буенос-Айресу, а в 2001 Папа Римський Іван Павло II призначив його кардиналом. У 2005 році  Хорхе Маріо  Берґольйо брав участь у конклаві кардиналів. За кількістю голосів він посів друге місце, поступившись Бенедикту XVI.

Папа Франциск - 266-й Римський Архиєрей. Біографія

Новий Папа - прихильний консервативістської політики Івана Павла II. Будучи Архиєпископом Аргентинським, він намагався перешкодити процвітанню содомітства, вільному використанню контрацептивів, штучному заплідненню, за що президент Аргентини назвала його "затятим прихильником середньовічної інквізиції".

Він також відомий своїм ставленням до вбогих. Кардинал Берґольйо  відмовився від належної йому розкоші - маєтку в Буенос-Айресі та автомобіля. До конклаву він мешкав у маленькій кімнатці в діловій частині столиці, де сам готував собі їжу та щодня користувався громадським транспортом.

Коли у 2001 році його призначили кардиналом, він закликав людей не їхати до Риму, аби відсвяткувати цю подію, і пожертвувати передбачені на це кошти  доброчинним організаціям. Своїми вчинками він лише візуалізує свої проповіді, в яких наголошує, що правильне розуміння Бога автоматично приведе до того, що люди перестануть цуратися бідняків і турбуватимуться про них. У 2001 році він відвідав лікарню для хворих на ВІЛ\СНІД. Там він помив та поцілував ноги 12-м пацієнтам.


Папа Франциск - 266-й Римський Архиєрей. Біографія


Папа Франциск - 266-й Римський Архиєрей. Біографія

Папа Франциск - 266-й Римський Архиєрей. Біографія


Християнський портал Кіріос за матеріалами оф. сайту Ватикану.

Вхід/Вихід