Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Якщо хочеш плекати мир – оберігай створіння

Якщо хочеш плекати мир – оберігай створінняУ вівторок, 15 грудня 2009 року, у ватиканському прес-центрі відбулася презентація Послання Папи Бенедикта ХVІ з нагоди 43-го Всесвітнього дня миру, що буде відзначатися 1 січня 2010 року.

Цього разу Послання Святішого Отця, під назвою: «Якщо хочеш плекати мир – оберігай створіння», присвячене висвітленню вагомості проблем сучасної екологічної кризи та їх безпосередніх зв’язків із проблемами суспільства, плекання миру та добра окремої людини.

Згідно з думкою Папи Бенедикта  ХVІ, ми не маємо права залишитись байдужими до таких явищ, як глобальні кліматичні зміни, забруднення довкілля, знищення біологічного різноманіття, вирубка лісів, тощо. Більше того, бездумно руйнуючи природу, людина стає жертвою власної діяльності, свідченням чого є, зокрема, явище кліматичних біженців та воєнних конфліктів на основі дефіциту природних ресурсів.

Святіший Отець висловив переконання, що, оскільки, екологічна криза є, насамперед, етичної природи, то відповідно, покращення стану довкілля залежить від покращення «екології людини». Для того щоб позитивно впливати на оточуючий світ необхідно переосмислити пріоритет цінностей і почати практикувати солідарний стиль життя, який включає відповідальність за прийдешні покоління та все Боже створіння.

Папа підкреслив відповідальність Церкви за збереження Божих дарів видимого світу. Ця відповідальність, згідно з ним, є рівночасно відповідальністю «для запобігання небезпеки самознищення людини».

На завершення Послання Святіший Отець наголосив на тісному зв’язку між збереженням створіння і плеканням миру, і закликав всіх людей доброї волі, які бажають суспільного миру – оберігати дари Божого створіння.

Український переклад тексту Послання буде оприлюднений на сайті УГКЦ напередодні відзначення Всесвітнього дня миру.

Інформаційна служба

Бюро УГКЦ із питань екології