Павло ІсповідникЦього дня Церква Свята (східного обряду) віддає честь пам'яті святого преподобного Павла Ісповідника, архієпископа  Царгородського.

Коли Константій, син великого Константина, тримав...

читати повністю

мученики Галактіон і ЕпістимЦього дня Церква Свята (східного обряду) віддає честь пам'яті святих мучеників Галактіона та Епістими.

У місті Ємесійському у Фінікії був чоловік доброродний, славний та багатий, на ймення Клитофон, мав жінку на ймення Левкипія, дочку єпарха...

читати повністю

преподобний Йоанікія ВеликогоЦього дня Церква Свята (східного обряду) віддає честь пам'яті преподобного Йоанікія Великого, а також мучеників Нікандра та Єремея.

Преподобний отець...

читати повністю

мученики Акепсим, ЙосипЦього дня Церква Свята (східного обряду) віддає честь пам'яті святих мучеників Акепсима, Йосипа, Айтала і тих, що з ними.

У країнах персидських, у місті, названому Наєсон, був благочестивий...

читати повністю

мученики Акиндин, Пигасій і ті, що з нимиЦього дня Церква Свята (східного обряду) віддає честь пам'яті святих мучеників Акиндина, Пигасія, Анемподиста і тих, що з ними.

Саворій, цар персидський, поморочений ідолопоклонством і наповнений усякого беззаконня...

читати повністю

Косма і Дам'янЦього дня Церква Свята (східного обряду) віддає честь пам'яті святих безсрібників і чудотворців Косми і Дам'яна.

Ті святі, Косьма та Дам'ян, брати були плоттю, родом...

читати повністю

апостоли Стахій і АмплійЦього дня Церква Свята (східного обряду) віддає честь пам'яті святих апостолів Стахія, Амплія і тих, що з ними, а також святого мученика Епімаха.

До наших днів дійшло небагато передання про святих...

читати повністю

святий священомученик Зеновій і сестра його ЗеновіяЦього дня Церква Свята (східного обряду) віддає честь пам'яті святого священомученика Зиновія та сестри його Зиновії.

У країні Киликійській було місто, назване Єгій, у тому місті народилися святі мученики:...

читати повністю

святі мученики Терентій і НеонілаЦього дня Церква Свята (східного обряду) віддає честь пам'яті святих мучеників Терентія, Неоніли і їх семи дітей, а також святої великомучениці Параскеви з Іконії.

Блаженний Терентій християнином був...

читати повністю

Святі Дмитрій та Нестор Солунські

Нечестивий цар Максиміліян Геркулій, приятель Диоклитіянів, прийшовши до міста Солуня і, вкинувши святого Димитрія, антипата, через його Христове ісповідування у темницю, вправлявся в іграх та глядалищах і хвалився одним борцем своїм, на ім'я Лий, що був...

читати повністю

Цього дня Церква Свята (східного обряду) віддає честь пам'яті святої мучениці Анастасії та святого Аврамія Ростовського.

...

читати повністю

дмитрій солунський

Великомученик Димитрій народився в місті Солуні в Греції.

Батьки, таємні християни, хрестили його і наставили у вірі. Батько його, римський проконсул, помер, коли Димитрій досяг повноліття. Імператор Максиміан Галерій, що вступив...

читати повністю

мученики святі Маркіян і МартирійЦього дня Церква Свята (східного обряду) віддає честь пам'яті святого Маркіяна та Мартирія.

Коли примножилася нечестива Арієва єресь, великі учинивши в святій Церкві роздори, і, ніби ризу, розідравши її надвоє, тоді однаке було гоніння на вірних християн...

читати повністю

святий мученик АретаЦього дня Церква Свята (східного обряду) віддає честь пам'яті святого мученика Арети і тих, що з ним.

Коли царювали в землі Грецькій Юстин, а в Ефіопії Єлезвой, царі правовірні та добрі, в той час у землі Омиритській постав цар...

читати повністю

апостол ЯківЦього дня Церква Свята (східного обряду) віддає честь пам'яті святого апостола Якова.

Святий Яків був сином святого Йосипа, Обручника Пречистої Діви. З юності своєї полюбив жорстке життя, страв усіляких, і масла, й олії...

читати повністю

Вхід/Вихід