Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

У перший день Нового року, який всесвітня спільнота відмічає як День миру, папа Венедикт XVI, закликав всіх до екологічної відповідальності. Згідно з думкою Святішого Отця, необхідним є новий екологічно відповідальний стиль життя всього людства. Після екологічного самміту ООН у Копенгагені, де лідерами держав так і не була прийнята юридично зобов’язуюча угода по зменшенню викидів парникових газів, зросла відповідальність кожного за нашу планету, - заявив понтифік. У своєму зверненні до кількох десятків тисяч людей, які зібрались на площі св. Петра, папа констатував: «Ми всі є відповідальні за захист та збереження створіння».

Під час молитви «Ангел Господній», з нагоди Всесвітнього дня миру, папа висловив сподівання, що «Новий рік стане часом, в якому ми, з Божою допомогою, будемо прямувати назустріч Господу і, таким чином, зможемо зробити світ трішечки кращим!».

Кліматична конференція в Копенгагені підкреслила необхідність узгодження дій на всесвітньому рівні. Не менш важливими є, згідно думки папи, також рішення окремих людей, сімей та влади на місцевому рівні.

 

Святіший Отець пригадав у своїй промові про те, що збереження створіння є «невід’ємною передумовою миру», а також закликав до формування нової ментальності завдяки відповідному вихованню: «Ми всі відповідальні за захист та догляд створіння! Особливо важливим у цій сфері є виховання: необхідно навчатись шанувати природу».

Інформаційна служба

Бюро УГКЦ із питань екології

 

Довідка:

1 січня вже традиційно відмічається католицькою Церквою як День миру. Цього року було обрано девіз Дня миру, який голосить: «Хочеш плекати мир - оберігай створіння». У своєму посланні з нагоди цього дня, яке було презентовано ще 15 грудня 2009 року, папа Венедикт XVI закликає до всестороннього екологічного навернення і «оновленого союзу між людиною та довкіллям».

Український переклад послання папи Венедикта XVI з нагоди Всесвітнього дня миру 1 січня 2010 року.