Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Гори надихають до екологічного служіння19-20 вересня 2018 року священики, відповідальні за збереження навколишнього середовища в деканатах Івано-Франківської архієпархії, в рамках квартальної зустрічі екореферентів, мали прекрасну нагоду відірватися від цивілізації, продуктивно попрацювати та чудово провести час у домі Небесного Отця – на лоні, ще не порушеної людиною, природи.

Розпочалося виїзне засідання екореферентів із круглого столу на тему «Церква та держава – спільні зусилля щодо збереження навколишнього середовища» за участю старостів, директорів шкіл, працівників відділу культури та відділу освіти Витвицької ОТГ.

Отець Михайло Дзуль, референт Бюро УГКЦ з питань екології в Івано-Франківській архієпархії, коротко представив діяльність та структуру Екобюро, наголосивши на важливості духовної складової екологічної просвіти і об’єднання зусиль з метою вирішення екологічних проблем, а о. Михайло Яблонь, референт Галицького протопресвітеріату, в свою чергу, опираючись на особистий досвід, наголосив, що ті чи інші екологічні кроки, особливо в сфері енергоефективності, не тільки приносять користь для довкілля, але й в довготривалій перспективі є економічно вигідними для громади.

В результаті зустрічі душпастирі поділилися практичним досвідом в сфері енергозбереження, поводження з відходами та здорового способу життя. В свою чергу, представники ОТГ представили переваги та недоліки адміністративної реформи і поділилися планами на майбутнє та перспективою співпраці.

Наступний день розпочався зі спільної Божественної Літургії у храмі с. Липа, після якої священики піднялися на гору Яворина, відвідали місце загибелі провідника ОУН Карпатського краю Ярослава Мельника та помолилися на місці поховання проводу та курсантів старшинської школи УПА «Олені».

В часі молитовного сходження розважали над стаціями екологічної Хресної дороги, милувалися незабутніми краєвидами та наповнювали свої наплічники дарами лісу: грибами та ягодами, якими щедро благословив Господь.

Особливий наголос у зустрічі був поставлений на продовження екологічних місій задля збереження створіння, котрі вже п’ятий рік поспіль проходять на Прикарпатті.

«Нашим завданням є донести вчення Церкви до кожного християнина навіть найвіддаленішої парафії, спонукати вірян до екологічного навернення та свідчення живої віри», – наголосив о. Михайло Дзуль.

Втомлені, однак сповнені вражень та заряджені позитивною енергією, церковні захисники природи повернулися до місць свого служіння для того, щоб поширювати ключові істини християнської віри і особистим прикладом надихати вірян до мудрого та бережливого ставлення до світу, що його створив для нас Господь.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Інформаційну службу Бюро УГКЦ з питань екології.