Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

На Черкащині відбулася висадка першої в Україні Алеї дубів — спадкоємців дубів ШевченкаУ суботу, 6 жовтня, в с. Моринці Черкаської області відбулася висадка першої в Україні Алеї дубів — спадкоємців дубів Шевченка, привезених із Канева. У заході взяли участь: владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, владика Іоан, Митрополит Черкаський і Чигиринський УПЦ КП, Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, представники місцевої та обласної влади.

«Ми сьогодні зібралися тут, щоб соборною молитвою призивати Божу поміч для нашого народу, а також подивитися на наш народ, як казав Тарас Шевченко, таким поглядом, яким дивиться на нього Господь», — сказав у своєму слові владика Богдан.

А згодом додав: «Нехай цим символом братолюбства та однодумства будуть посаджені українські саджанці шевченкових дубів. Вони є символом української душі, бо закорінені в рідній землі та прагнуть до Бога, які з віри черпають силу до щоденної праці, до боротьби за своє майбутнє, за свою долю та свободу», — наголосив Секретар Синоду Єпископів УГКЦ.

На його думку, українцям варто молитися за гідність нашого народу, за єдність та любов до своїх співвітчизників. За його словами, Тарас Шевченко намагався спілкуватися з Всевишнім щиро та відверто і цим дає нам приклад для наслідування.

Владика Богдан пояснив, що ця ініціатива є продовженням дворічної акції «Посадімо дерево миру». «Нехай ці дуби Шевченка стануть дубами миру, нехай його слово об’єднає нас», — закликав представник УГКЦ.

Слід зауважити, що того ж дня відбулося покладання квітів до пам’ятника матері Тараса Шевченка та до погруддя Тараса, а також спільна панахида біля каплиці Святого Тарасія, яку провели владика Богдан, владика Іоан, о. Роман Романович, референт Бюро з питань екології Київської архиєпархії, та семінаристи.

У своєму виступі Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак зазначив про намір надати дубам Шевченка (реальним свідкам його життя) статусу пам’ятника природи державного значення.

Після переїзду до с. Будище учасники акції разом із дітьми і студентами біля колишньої садиби поміщика Енгельгардта збирали жолуді та викопали саджанці – нащадків 800-річного дуба Шевченка, свідків життя Великого Кобзаря. Викопані саджанці передали до п’яти областей України. Їх отримали уповноваженні представники Львівської ОДА, Донецької військово-цивільної адміністрації, м. Києва, Херсонської ОДА та Чернігівської ОДА.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на  Департамент інформації УГКЦ .