Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

13 калин посадили у Маквілері з нагоди свята Покрову Пресвятої БогородиціВ неділю, 14 жовтня, в свято празника Покрову Пресвятої Богородиці владика Борис Ґудзяк очолив святкову Літургію у домі о. Павла Когута у Маквілері, Франція, на яку зібралися вірні Альзасу та Лотарингії.

Перед початком Божественної Літургії владика Борис привітав мера села Маквілер, пані Беатріс Бек, яка є великою приятелькою українців. Владика подякував ій за відкритість до нашої спільноти та подарував примірник книги-альбому “Переслідувані за правду”, яка щойно вийшла друком у французькій мові, та над перекладом якої трудилася дружина о. Святослава Горецького, Жустін Донш.

У своїй проповіді владика підкреслив особливе ставлення українського народу до Покрову Пресвятої Богородиці. “Віддаймо всі наші болі, війну на сході, наші проблеми під Покров Богородиці” – закликав проповідник. Разом з владикою Божествену Літргію молилися о. Святослав Горецьких, настоятель Українського Дому у Маквілері та громад в Лотарингії та Реймсі, о. Іван Дуфанець, настоятель української громади Страсбурга та о. Роман Остап’юк, адміністратор Єпархіального Дому у Венсені. До вірних Альзасу та Лотарингії долучилися прочани з Парижа та Венсену. Також на святкуваннях був присутній архимандрит Іларіон Кайма, УПЦ Константинопольського Патріархату.

Після Літургії, відбувся процесійний хід на місцевий цвинтар, де духовенство і вірні молилися за упокій душі о. Павла Когута та всіх, хто віддав своє життя за волю України.

Відтак, відбувся концерт з нагоди дня захисника України, який підготували учні української школи у Стразбурзі, які співали повстанських пісень. А після святкової трапези відбулося посадження 13 калин біля статуї Пресвятої Богородиці на території Українського дому у Маквілері. Калина була пожертвувана організацією “Брусвяна”, с. Костівці Житомирська область, Україна.  Також був пагінець калини з села отця Кугута – Конюхи, Терпнопільска область, Україна.

 Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Службу комунікації Паризької єпархії