Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

«Пророча економіка» задля спільного добраМіжнародний захід зібрав «лідерів перемін» з усього світу для того, аби шукати шляхи подолання бідності та кліматичної кризи.

Від 2 до 4 листопада 2014 р. в Кастель-Ґандольфо, що поблизу Риму, відбувся міжнародний конгрес під назвою «Пророча економіка» (Prophetic Economy). Його ініціатором стала міжнародна мережа, до якої входять сім організацій: Спільнота ім. Папи Івана ХХІІІ, волонтерський католицький рух «Nomadelfia», Міжнародний католицький рух щодо клімату, рух «Четвертий світ», асоціація «Світ спільноти та сім’ї», ініціатива «Slot-Mob» та рух Фоколярів. До участі були запрошені понад 150 так званих «лідерів перемін» та організацій, що представляли 40 країн, які відзначилися в сферах соціальної і справедливої економіки для того, аби сприяти міжнародній співпраці та разом шукати нові шляхи подолання бідності та кризи довкілля.

Яка економіка є пророчою?

Під час конгресу організації-учасниці представили альтернативні економічні моделі, які, за словами Елізабетти Сормані з асоціації «Світ спільноти та сім’ї», можна назвати пророчими, бо їх втілюють люди, що вірять у цілісний людський розвиток та сталий розвиток економіки.

В заході взяв участь відомий американський економіст Джеффрі Сакс, який співпрацює з міжнародними організаціями у сфері боротьби з бідністю, скорочення боргу та боротьби із важкими хворобами. Він зазначив, що «пророча економіка відповідає баченню пророків, тобто баченню справедливості, миру, задоволення потреб найбідніших, бачення захисту навколишнього середовища». Економіст додав, що необхідно сприяти сталому розвиткові, тобто економіці, в якій добробут рівно розподілений між усіма.

Молодіжні ініціативи

Активну участь в конгресі взяли підлітки та молодь. Були представлені такі молодіжні ініціативи, як, наприклад, ідея 20-річного жителя Німеччини Фелікса Фінкбайнера, який вже в 9 років почав садити дерева для того, аби зберегти землю. Він став засновником молодіжної організації, поширеної в усьому світі, що посадила вже понад 15 мільярдів дерев. Відповідаючи на ініціативу Продовольчої й сільськогосподарської організації ООН (ФАО), перед завершенням конгресу молодь представила деякі пропозиції, як, наприклад, запровадити новий шкільний предмет про Цілі сталого розвитку 2030.

Переможці конкурсу

Перед початком конгресу було оголошений конкурс на кращі приклади «пророчої економіки». «Його переможці, – зауважив італійський соціолог і письменник Карло Петріні, – практикують економіку, відмінну від загальнопоширеної, їхній погляд виходить за горизонти панівної економіки, їхнє пророцтво полягає в щоденній діяльності».

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.