Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Папа зустрівся з представниками корінних народівПро належну увагу до тубільних народів і потребу солідарності та співпраці в дбанні за довкілля і вирішенні нагальних питань, пов’язаних з нашою планетою говорив Святіший Отець, зустрівшись з учасниками 4-го Форуму Тубільних Народів.

«Присутність усіх вас тут є свідченням, що питання довкілля є надзвичайно важливими та закликають нас наново звернути погляд на нашу планету, в багатьох регіонах зранену людською жадібністю, воєнними конфліктами, які спричинюють багато зла та нещасть, як також на природні катастрофи, що залишають по собі злидні та спустошення», – мовив Папа Франциск зустрічаючись у четвер, 14 лютого 2019 р., з учасниками 4-го Форуму Тубільних Народів, що відбувався в Римі 12-13 лютого, напередодні 42-ї Сесії Ради правління Міжнародного фонду сільськогосподарського розвитку (IFAD). Темою цьогорічної зустрічі було: «Сприяти знанню та інноваціям автохтонних народів, щоби допомогти пристосуватись до кліматичних змін та сталого розвитку».

Потреба духу братерства

Вселенський Архиєрей наголосив, що ми не можемо й надалі ігнорувати лиха, пов’язані з довкіллям, чи відповідати на них з байдужістю і відсутністю солідарності, або недооцінювати ті заходи, які можуть їх ефективно подолати. Навпаки, лише в дусі братерства можна зміцнити наші сили для допомоги тим, які потребують допомоги та відкрити двері майбутнього тим поколінням, які прийдуть після нас.

Бог сотворив землю для блага всіх, аби вона була середовищем, яке приймає всіх і де ніхто б не почував себе виключеним, де кожен міг би віднайти свій дім. Наша планета є багатою на  природні ресурси. І тубільні народи, з їхньою цікавою різноманітністю мов, культур, традицій, знань та методів предків, стають для всіх сигналом, який вказує на те, що людина не є власником природи, але лише тим, хто нею користується, кому вона довірена, аби нею заопікуватись, щоб, таким чином, не була втрачена її біорізноманітність, щоб вода була й надалі здоровою та криштальною, повітря – чистим, ліси – зеленими, а земля – родючою.

Тубільні народи – крик надії

«Тубільні народи є живим криком на користь надії. Вони пригадують про те, що ми, люди, є співвідповідальними за доглядом за “спільним домом”», – мовив Єпископ Риму, – і якщо окреслені рішення, до сьогодні прийняті, його зруйнували, то ніколи не запізно навчитись із цього та прийняти новий стиль життя». Мова йде про те, аби відмовитись від звичок, які шкодять довкіллю та подолати дух індивідуалізму, споживацтва та холодного егоїзму.

Далі Святіший Отець зазначив, що, об’єднавши зусилля та розпочавши мирний і плідний діалог, зможемо усвідомити, що потребуємо одні одних; що поведінка, яка приносить шкоду довкіллю, негативно відіб’ється також і на нашому спокої  та співжитті; що автохтонні народи не повинні й далі зазнавати несправедливості; що молодь має право на світ, що є кращим, ніж наш, і вони очікують на наші конкретні та переконливі відповіді.

Подяка за наполегливу працю

На закінчення Папа Франциск подякував присутнім за їхнє невтомне служіння, за наполегливість, з якою вони стверджують, що земля не існує лише для безоглядної експлуатації; за те, що підіймають свій голос, закликаючи до належного ставлення до довкілля, яке повинно бути належно збережене, незважаючи на виключно економічні та фінансові інтереси. 

«Заохочуючи вас прямувати вперед, я прошу Бога не припиняти супроводжувати Своїми благословеннями ваші спільноти та тих, які трудяться у IFAD, щоб захистити тих, хто живе в сільських та найбідніших регіонах планети», – закінчив свою промову Папа Франциск.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.