Івано-Франківську відбувся семінар на тему «Пасивне та енергозберігаюче будівництво в Церкві»13 березня в конференційному залі Івано-Франківської архієпархії відбувся семінар на тему «Пасивне та енергозберігаюче будівництво в Церкві», який мав за мету унаочнити можливості комфортного для людини та дружнього до природного довкілля будівництва церковних об’єктів.

П. Юрій Онишкевич, директор інженерно-проектної групи E-DIM (Львів), презентував концепцію сучасного будівництва пасивних будинків та споруд з високим рівнем енергозбереження, а також представив архітектурні та інженерні рішення на прикладі проекту мультифункціонального парафіяльного будинку, а також енергоефективного монастиря.

Преосвященніший владика Йосафат (Мощич), єпарх Чернівецький УГКЦ, підкреслив важливість цього питання на порядку денному церковної діяльності. Мультифункціональні енергоефективні парафіяльні будинки дозволять одночасно забезпечити не лише комфортне проживання душпастиря з родиною, але й душпастирську працю й інтенсифікацію спільнотного життя всієї парафіяльної родини, спричинюючи при цьому мінімальний вплив на навколишнє природне середовище.

Д-р Володимир Шеремета, керівник Бюро УГКЦ з питань екології, констатував, що для Церкви енергоефективне будівництво є однією з форм свідчення християнської віри, яка спонукає до бережливого ставлення щодо всієї створеної Богом природи, а також висловив сподівання, що перші енергоефективні парафіяльні будинки, які мають незабаром постати в Чернівецькій єпархії УГКЦ, стануть гідним прикладом для наслідування не лише в церковному середовищі, але й усьому українському суспільстві.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Інформаційну службу Бюро УГКЦ з питань екології .