Молитвою та висадженою алеєю слави увіковічнили пам'ять героїв революції гідності на Збаражчині26 березня, у селі Максимівка, поблизу історично відомого міста Збараж, відбулася широкомасштабна патріотично-екологічна акція. В цей день тут молитвою, патріотичними піснями та віршами згадували героїв Майдану та всіх загиблих у війні на Донбасі. Їм у Максимівці торік присвятили парк Гідності з меморіальною дошкою. А цьогоріч цей парк збагатився ще й алеєю слави із символічної сотні саджанців ялинки сріблястої, які, як вічнозелені дерева, символізуватимуть нашу вічну пам'ять про героїв Небесної Сотні.

Розпочався захід поминальною молитвою, яку очолили місцевий священик о. Михайло Повшок та референт з питань екології у Тернопільсько-Зборівській архієпархії о. Василь Шафран. Останній у своїй промові наголосив на патріотичному та екологічному значені цього заходу. Він пригадав, що Церква вітає такі акції, які проходять під гаслом «Посади дерево миру», та що вони роблять велику справу для української історії, культури та довкілля.

Після промови лунали патріотичні пісні та вірші від гостей свята гурту «Акорд» та «Союзу Українок». До слова запрошували рідних та близьких героїв Небесної Сотні, які були родом із Збаражчини. Із словами подяки виступили також головні ініціатори цього заходу керівники ГО «Максимівська ініціатива» Михайло Хомишак та Надія Тлумацька. На заході також були присутні курсанти Тернопільського професійного коледжу з посиленою військовою та фізичною підготовкою, які прибирали територію парку та саджали ялинки.

Зі сторони екологічного Бюро УГКЦ для парку Гідності у Максимівці було подаровано пару кипарисів та ще дві пари таких самих дерев для місцевого храму в рамках Всеукраїнської акції «Посади дерево миру».

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Інформаційну службу Бюро УГКЦ з питань екології