Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Десятки тисяч бджіл з вуликів Нотр-Дам пережили пожежу - бджоляр соборуБлизько 180 тис. бджіл з вуликів на даху собору Паризької Богоматері успішно пережили пожежу, - повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на "Інтерфакс-Релігія"  і бджоляра Нотр-Дама Ніколя Жеана.

"У мене таке полегшення! Я бачив супутникові знімки, на яких видно: жоден з трьох вуликів не постраждав під час пожежі", - сказав бджоляр в інтерв'ю агентству в п'ятницю.

Він зазначив, що в цілому в цих трьох вуликах, які розташовуються на даху соборної ризниці, жило близько 180 тис. комах.

Н.Жеан пояснив, що у бджіл немає легких, а вуглекислий газ виробляє на них седативний ефект. За його словами, коли бджоли відчувають вогонь, то трутні починають їсти мед і захищати головну особину вулика - матку.

Бджоляр додав, що поширені на території європейських країн бджоли ні при яких обставинах не залишають свої вулики.

Сильна пожежа сталася в соборі Паризької Богоматері в понеділок, 15 квітня. Вона почалася на будівельному риштуванню, зведеному над дахом собору для реставраційних робіт. Собору завдано значної шкоди: обрушився шпиль будівлі, а також дах.

Президент Франції Е.Макрон заявив, що Нотр-Дам необхідно відновити за п'ять років.