Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

„Внаслідок глобальних змін клімату перед людством, як ніколи раніше, постала проблема збереження життя на планеті і людської цивілізації як такої”,- читаємо у зверненні Кліматичного руху до духовенства та вірян України.

На початку грудня цього року в Копенгагені (Данія) відбудеться Конференція з питань змін клімату, метою якої є переговори між провідними державами світу щодо приняття Угоди зі скорочення шкідливих викидів в атмосферу. Представники Кліматичного руху України з цієї нагоди звернулися з проханням до українського духовенства: «донести до віруючих в нашій державі потребу духовного підсилення дій світового Кліматичного руху і порятунку найсвятішого творіння Господа – життя на землі».Кліматичний рух вітає екологічну ініціативу Ради Єпископських Конференцій Європи (CCEE) та Конфренції Церков Європи (CEC) і просить всіх віруючих людей підтримати екуменічний заклик європейських церков до спільної молитви в наміренні прийняття кліматичної Угоди, необхідної для порятунку планети, в неділю, 13 грудня, а також обрати цю дату щорічним Днем духовного служіння заради збереження життя.

Звернення, на основі цифр та фактів, ілюструє вагомість загрози кліматичних змін для людства і всієї планети: «якщо викиди  зростатимуть існуючими темпами, вони, фактично, подвояться порівняно з доіндустріальним рівнем. Це призведе до того, що у цьому столітті світ зіткнеться зі зростанням середньої температури на майже 3° С. А відтак матимемо серйозні наслідки: підвищення рівня моря, землетруси, а також збільшенням частоти та інтенсивності екстремальних погодних явищ - ураганів, повеней та посух». Щоби уникнути екологічної катастрофи, згідно думки авторів звернення, необхідно, щоб всі люди об’єднали свої зусилля і зробили все можливе для покращення стану Божого створіння – природи.

Автори Звернення переконані, що сьогодні людство ще має «унікальний шанс переосмислити людські цінності, зануритися в глибити своєї духовності, усвідомити, що сучасний матеріалізм і духовна порожнеча – це ознаки колективного божевілля, яке веде нас у глибоку прірву. Це також шанс побудувати нове суспільство – суспільство толерантності, взаєморозуміння, любові, добра, солідарності». Саме такі цінності, на думку авторів звернення, допоможуть нам уникнути катастрофи і вийти на новий рівень розвитку людських взаємовідносин.

 

 

Інформаційна служба

Бюро УГКЦ із питань екології