Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Про талановитихМт 7, 21-29 У той час Ісус сказав до своїх учнів: “Не кожний, хто каже Мені: “Господи, Господи!” – увійде до Царства Небесного, але той, хто виконує волю Мого Отця, який на небесах. Багато хто скаже Мені того дня: “Господи, Господи, чи не Твоїм Ім’ям ми пророкували, чи не Твоїм Ім’ям бісів ми виганяли, чи не Твоїм Ім’ям численні чудеса творили?” Тоді скажу їм: “Я ніколи не знав вас! Відійдіть від Мене ви, які чините беззаконня!” Отже, кожний, хто слухає ці Мої слова та виконує їх, буде подібний до чоловіка розумного, який збудував свій дім на скелі; і линув дощ, і ринули ріки, і здійнялися вітри, й обрушилися на той дім, та він не впав, бо був заснований на скелі. А кожний, хто слухає ці Мої слова, та не виконує їх, буде подібний до чоловіка нерозумного, який збудував свій дім на піску; і линув дощ, і ринули ріки, і здійнялися вітри й обрушилися на той дім, і він упав; і великим було падіння його». І коли Ісус закінчив промовляти, натовпи людей дивувалися з Його вчення, тому що навчав їх, як Той, хто має владу, а не як їхні книжники”. Слово Господнє.

Люди сприймають одне одного через призму їхніх дарів: “Який він талановитий, яка вона обдарована”. Ми любимо талановитих, обожнюємо геніальних. Виправдовуємо їхні сумнівні вчинки і спосіб життя. Прийнято вважати, що “генії – всі такі, і нічого з цим не поробиш”. Цей механізм поблажливості спрацьовує, тому що більший талант викликає більше обожнення, а значить і більше всепрощення. З часом голоси фанатів заглушають голос сумління все більше і більше.

Людина змішує талант і якості власної особистостості, і кожен великий чи менший брак людського в собі намагається компенсувати ще більшою працею над своїм генієм. Це викликає іще гарячіше захоплення прихильників таланту, а людина іще більше ізолюється від здорової самокритичності та сумління.

З точку зору християнства такий спосіб мислення обманює, бо талант є всього лише інтрументом для певної праці. Уявіть майстра ремонтів з надсучасною “болгаркою”. Ми не судимо про нього, зважаючи на інструмент, яким він працює. Ми запитуємо про його навички, досвід, зроблені ремонти, відгуки клієнтів,порядність та відповідальність. При зустрічі нам імпонує приязна та відкрита постава людини, її щирість та бажання не просто заробити, але і зробити добро.

А те, що він має хорошу “болгарку” свідчить лише про те, що він має хорошу “болгарку”. Наявність найліпшого інструменту не дає підстав автоматично робити висновок, що він є професіоналом, і тим паче – хорошою людиною. Про це сьогодні застерігає Євангеліє. Відділіть свій дар від особи. Який ви є, якщо не матимете таланту? Чим живете? Талановиті, прийміть, що “болгарка” не гарантує спасіння.

 

Християнський портал КІРІОС за матеріалами rodynaorgua.