Залишити всеМт 19, 27-29 Того часу Петро сказав Ісусу: «Ось ми залишили все й пішли за Тобою, то що нам буде?» А Ісус відказав: «Воістину кажу вам, що ви, які пішли за Мною, в новому бутті, коли сяде Син Людський на престолі своєї слави, сядете й ви на дванадцятьох престолах, щоб судити дванадцять племен Ізраїля. І кожний, хто задля Мого Імені залишить дім або братів, або сестер, або батька, або матір, або дітей, або поля, той отримає в сто разів більше і матиме у спадок вічне життя».

Раніше до Ісуса підходив багатий юнак в пошуках бездоганності. “Роздай своє майно бідним і слідуй за Мною” – говорить Ісус. Ці слова засмучують юнака, і він іде геть. Йоан Золотоустий вважає, що Петрове запитання містить в собі сумнів. Адже він, як і інші апостоли-рибалки, не мали особливого майна. Все що вони залишили, це всього лише човни та сіті. Чи цього достатньо, щоби наслідувати Божу славу?

Ісус заспокоює Петра. Цього досить.

Але давайте поглянемо на психологічну складову ситуації. Петро емоційно говорить, що він залишив “усе”. Своє серце, прив’язаності, моделі поведінки, стабільність буття рибалкою. Як багато душевних зв’язків, яких ми не можемо зауважити, але для людини вони складають ціле життя з усіма його сенсами.

Чи потребував Ісус всього чи вимагав такої радикальності вибору?

Давайте в пам’яті повернемося до опису покликання апостолів. Ісус запропонував їм іти за Ним, щоби стати “ловцями людей”. Уявіть, якби з такою пропозицією звернулися до Вас. Що він хоче? Хто ця дивна особа? Шахрай? Божевільний? Що означає ця пропозиція? Про це запитав майбутнього Учителя Петро та його брат Андрій, коли іще був рибалкою? Євангеліє у фрагменті з покликанням апостолів не дає відповіді на це логічне питання, але дещо привідкриває завісу сьогоднішнє Євангеліє.

Петро залишив все. Так він це сприймав, коли вибрав стати “ловцем людей”.

Зауважмо, що на початку покликання апостолів взамін Ісус запропонував, хай і незрозумілу, але професію. Тепер Ісус говорить іншою мову. Він пропонує щось у новому небесному житті. Наскільки ж сильно змінюється мова пропозицій, але і рівень сприйняття апостолів.

А що сьогодні тобі пропонує Господь?

 

Олексій Погорєлов

Християнський портал КІРІОС за матеріалами rodynaorgua

Хорватія море 2020 ціна