Мавпа Чжуан-цзи, одягнутий в залатаний полотняний халат, взутий у сандалії, підв'язані нитками, проходив повз правителя царства Вей.

— Як же погано вам живеться, шановний! — здивувався цар.

— Я живу бідно, але не погано, — відповів Чжуан-Цзи. — Мати Шлях(Дао) і його силу і не перетворювати їх в життя — ось що означає жити погано. Одягатись в залатаний халат і носити діряве взуття — це означає жити бідно, але не погано. Це називається «народитись в недобрий час».

Чи доводилось вам бачити, ваша високосте, як лазить по деревам велика мавпа? Вона без особливих зусиль вилазить на кедр чи камфорне дерево, швидко стрибає з гілки на гілку так, що лучник не встигає прицілитись у неї.

Однак, потрапивши в зарості колючого терену, вона ступає боком, незграбно і озирається по сторонам, часом втрачаючи рівновагу. І справа не в тому, що їй доводиться докладати більше зусиль чи, що м'язи її ослабли. Просто вона потрапила в непідходяще для неї оточення і не може показати все, на що вона здатна.

Так і людина: варто їй опинитись біля дурного володаря та чиновників, то навіть якщо вона дуже хоче жити по доброму, чи зможе вона досягти бажаного?

Джерело: tureligious.com.ua