клинокБагато років тому Диявол вирішив продати всі інструменти свого ремесла. Він акуратно виставив їх у скляній вітрині на загальний огляд. Що це була за колекція! Тут був блискучий кинджал Заздрості, а поруч з ним красувався молот Гніву. На іншій полиці лежав лук Пристрасті, а поруч з ним мальовничо розмістилися отруєні стріли Ненажерливості, Жадання і Ревнощів. На окремому стенді був виставлений величезний набір мережив Брехні. Ще там були знаряддя Зневіри, Сріблолюбства і Ненависті. Всі вони були прекрасно представлені і забезпечені ярликами з назвою та ціною.

А на найкрасивішій полиці, окремо від усіх інших інструментів, лежав маленький, непоказний і досить пошарпаний на вигляд дерев'яний клинок, на якому висів ярлик «Гордість». На диво, ціна цього інструменту була вищою, ніж всіх інших разом узятих.

Один перехожий запитав Диявола, чому він так дорого цінує цей дивний клинок, і він відповів:

- Я дійсно ціную його вище всіх, тому що це єдиний інструмент в моєму арсеналі, на який я можу покластися, якщо всі інші виявляться безсилими. - І він з ніжністю погладив дерев'яний клин. - Якщо мені вдається вбити цей клин в голову людини, - продовжував Диявол, - він відкриває двері і для всіх інших інструментів.