Ланцюг добра

Брайан їхав по безлюдній дорозі. Раптом він побачив на узбіччі затихлий «Мерседес». У ньому сиділа літня жінка, що виглядала абсолютно розгубленою. Він зупинився перед її машиною, вийшов зі свого старого «Понтіака» і попрямував до вже було зневіреної жінки. Дама була дуже перелякана, адже весь час, поки вона сиділа в машині, так ніхто і не зупинився. А ця молода людина - чи не заподіє він їй зла?
- Мене звати Брайан Андерсон, - представився той. - Я вам допоможу, мадам. Пересядьте поки в мою машину - там вам буде трохи тепліше.
Оглянувши машину, він зрозумів, що у машини пробите колесо. Однак через похилий вік  жінка просто не могла впоратися з проблемою сама. Брайан присів навпочіпки, заглянув під машину, щоб визначити, куди помістити домкрат, потім потер руки, щоб зігріти пальці, і взявся за роботу. Помінявши колесо, молодий чоловік посміхнувся.

Дама запитала:
- Скільки я вам винна за роботу? - І поспішно додала: - Ціна не має значення.
Брайан відповів:
- Ви мені нічого не винні. Я просто допоміг у скрутну хвилину тому, хто цього потребував. Адже тільки один Бог знає, скільки разів мені самому допомагали в минулому люди. Якщо вам дійсно хочеться мені віддячити, то наступного разу, коли ви побачите когось в нужді, надайте допомогу цій людині і тоді згадаєте про мене.

Жінка подякувала і сіла у свій автомобіль. Через кілька кілометрів вона побачила ресторан. Вона зайшла до нього, щоб зігрітися і поїсти перед дорогою. Дівчина, яка обслуговувала її, привітно усміхнулася, незважаючи на те, що вона очевидячки цілий день була на ногах. Було видно, що ні її робота, ні вагітність, ні повсякденні клопоти не позбавили цю дівчину привітності.

Закінчивши свою вечерю, жінка розплатилася за нього банкнотою номіналом в 100 доларів. Поки дівчина ходила за здачею, дама швидко покинула ресторан. Повернувшись, дівчина виявила, що жінка зникла. Вона оглянула столик і помітила на столі записку. Сльози бризнули з її очей, коли вона прочитала написане: «Ви мені нічого не винні. Я просто пройшла повз. Хтось допоміг мені сьогодні - так само, як я це роблю для вас. Якщо ви дійсно хочете заплатити мені, то все, що потрібно для цього зробити - не дозволяти цьому ланцюжку добра закінчитися на вас ». Під серветкою на столі лежали ще чотири банкноти по 100 доларів. І як тільки дама могла дізнатися про те, наскільки потребували грошей вона і її чоловік?

Вдома дівчина, притулившись до чоловіка, ніжно поцілувала його і тихо сказала:
- Все буде добре! Я люблю тебе, Брайан Андерсон.