дирижерІсторія успіху чи притча про те, які важливі в житті мрії.

Коли Гільберт Каплану було всього 25 років, він відкрив свій перший журнал. Він був людиною дуже наполегливою і цілеспрямованою, він віддавався роботі повністю.Тому не дивно, що за п'ятнадцять років роботи його журнал став одним з найбільш провідних видань і виходив величезним тиражем. Але для того, щоб досягти такого успіху Каплану доводилося працювати цілодобово.
Але раптом у віці 40 років Гільберт Каплан продає свій успішний бізнес.
Що ж трапилося?

Вся справа в тому, що одного разу він почув Другу симфонію Малера. Музика просто вразила його! Мелодія торкнула його душу. Здавалося, в ньому прокинулися почуття, які до цього дуже довго спали, і він навіть не здогадувався про їх існування.
Крім того, він вирішив, що Друга симфонія Малера повинна бути зіграна трохи по іншому. Йому здавалося, що цей твір насправді ще прекрасніший! Те, що він чув, на його думку було не гідно імені великого Малера.
Тому Гільберт Каплан продав своє підприємство і вирішив стати диригентом. Всі експерти були впевнені, що це дурна затія. У такому віці почати кар'єру диригента без будь-яких знань і навичок неможливо. Знайомі просто сміялися над безглуздою витівкою Каплана і називали це дивацтвом. Адже до цього Каплан ніколи не диригував, не грав на жодному музичному інструменті, не знав ні однієї ноти.
Але не дивлячись ні на що, Каплан не втратив настрій. Навпаки, його мета стала ще більш цікавою. Йому хотілося довести всім, що він зможе стати диригентом. Він підняв для себе планку ще вище: він вирішив, що зіграє Малера так, як ніхто ще не грав цей твір до нього.
І він став багато працювати. Він навчався у кращих диригентів світу, він постійно працював над своєю мрією. І вже через два роки вона здійснилася!
У 1996 році Гільберт Каплан зіграв найуспішніший класичний альбом в Сполучених Штатах. У тому ж році він, як відомий диригент, відкрив фестиваль в Зальцбурзі.

Якщо у людини є мрія, це вже велика частина справи, бо мрія - це величезний магніт, який притягує до себе всі обставини, необхідні для її здійснення.