деревоУчень весь час був похмурим і сумним. Тоді Учитель попросив його:
- Знайди, будь ласка, в цій кімнаті всі предмети коричневого кольору.
Учень озирнувся по сторонах. У кімнаті було дуже багато таких предметів. Віконні рами, карниз для фіранок, меблі, скатертина на столі, рами для картин і багато всіляких дрібниць.
- А тепер закрий очі! - Попросив Учитель. - І назви мені всі предмети БЛАКИТНОГО кольору.
- Як? - Вигукнув у подиві Учень. - Я не помітив жодного предмета блакитного кольору, адже я за вашим же завданням шукав предмети коричневого кольору!
- А тепер відкрий очі і сам подивися, як багато в цій кімнаті предметів блакитного кольору.

Це було правдою! Учень в подиві озирався на всі боки. Великі красиві фіранки ніжно блакитного кольору, через які світло надходило до кімнати і здавалося, що все навколо освітлюється. Як можна було цього відразу не помітити? Учень виглядав розгубленим. Красиві блакитні квіти стояли прямо в центрі кімнаті на столі, блакитна люстра, блакитний килим на підлозі, блакитні рамки для фотографій ... У кімнаті було дуже багато блакитних предметів.
Учень розсердився:
- Це через вас я відразу не помітив блакитного кольору. Ви мене змусили запам'ятовувати коричневий.
Учитель посміхнувся:
Саме це я й хотів тобі показати. Ти в своєму житті фокусуєшся на поганому і не помічаєш, скільки прекрасного відбувається навколо.
- Але я завжди думав, що краще чекати від життя гіршого, тоді не буде розчарувань. А якщо ж трапиться щось приємне - це стане хорошим сюрпризом.
- Якщо фокусуватися на поганому, то і буде відбуватися тільки погане. Набагато вигідніша інша позиція - завжди і в усьому шукати тільки хороше. Тоді все твоє життя осяється і наповниться безліччю прекрасних речей. І навіть якщо і трапиться переживання, то і воно буде мати позитивне значення.
Іди сміливо по життю і звертай увагу на все прекрасне, що нас оточує. Тоді в твоєму житті не буде розчарувань!