пеклоОдин чоловік був прикутий до ліжка важкою болісною хворобою і постійно звертався до Бога, щоб Він припинив його страждання. І ось Господь послав Ангела, який сказав страждальцю:
- Для очищення душі від гріха тобі треба лежати в розслабленні ще два роки.
Хворий жахнувся:
- Як, ще два роки? Це занадто багато! У мене немає сил... А чи не можна замінити чимось ці два роки?
- Можна, - відповів Ангел. - Чи згоден ти замість цього пробути 3 години в пеклі? 
Хворий подумав: "Всі нерозкаяні грішники будуть вічно мучитися в гієні вогненній, і зараз уже душі їх там. А тут всього 3 години..."
- Згоден! - Сказав він.

Тоді Ангел прийняв його душу на свої пречисті руки і уклав її в пекло. А, відлітаючи звідти, сказав такі слова:
- Через 3 години я повернуся до тебе.

Пекло. Панівний морок. Кругом темрява. Крики. Крики і стогони. Кожен зайнятий тільки своїм стражданням. Біси, ніби велетні з палаючими очима, літають навколо, готові знищити страждальця своїм вогненним подихом.
Жах охопив його, він став кричати - але що його крик серед цих стогонів і криків! І тут потекли вже не години, а роки, століття... Нещасний вирішив, що настала вічність, що Ангел забув про нього, і зовсім зневірився.
Так він знаходився в цих страшних муках, коли над безоднею раптом розлилося ангельське світло. З радісною посмішкою Ангел приступив до нього:
- Ну, як тобі тут?
- Не очікував я від ангельських вуст брехні, - ледь чутно відповів страждалець.
- В чому справа? - запитав Ангел.
- Ти обіцяв звільнити мене через 3 години, а пройшли, напевно, вже тисячоліття!
- Милий мій, - сказав йому Ангел, - ти був тут всього 1 годину, тобі залишилися ще дві...
Страждалець простягнув до нього руки і почав благати:
- Забери мене звідси! Я згоден страждати за свої гріхи на землі до самої смерті, а якщо треба, то й до другого пришестя Господнього, тільки щоб більше не мучитися тут! І Ангел сказав:
- Господь милосердний, і за молитвами Церкви ти звільняєшся звідси. Але ти повинен знати і не забувати, які страшні, нестерпні муки чекають всіх нерозкаяних грішників. Найслабша мука в пеклі не може зрівнятися з найсильнішим мукою на землі.