Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Про людей, які загубилися у сенсах та життєвих дорогахЛк 8, 16-18 Ісус сказав до натовпу: “Запаливши світильник, ніхто не накриває його посудиною і не ставить під ліжко, але ставить на свічник, щоб ті, які входять, бачили світло. Адже немає прихованого, що не стане явним, і немає таємного, що не стане відомим і не виявиться. Тож уважайте, як ви слухаєте: бо хто має, тому дасться, а хто не має, то й те, що начебто має, забереться від нього”.

 

Святий апостол Павло говорить про дорогоцінний скарб, який носимо в посудині свого тіла. Вогонь світильника є образом Духа Божого, який освітлює все в глибині нашого єства. Про що говорить Ісус? Можливо, про тілесні гріхи, які закривають світло Боже посудиною тіла. Ми не маємо світла і тепла Божого Духа через те, що в нашому житті домінує тілесність, як спосіб мислення, як певний пріоритет.

Згадаймо екзестенційну (життєву) розгубленість сучасної людини незалежно від віку та досвіду. Людина губиться у сенсах свого життя, не знає куди рухатися, чого прагнути, ким вона є. Знайомо? Ті, хто вибирає тіло, а не дух, перебувають у темряві – світильник під посудиною.

Ліжко натякає на сон чи хворобу. Перше поняття є символом смерті, а друге – гріха. Людина, яка ховає Божого Духа під ліжко  вибирає смерть гріха, пасивність і лінь, залишаючись у темряві.

“Ті, які входять, бачили світло” – формула Євангелія означає, що взагалі не ставиться питання чи пускати всередину себе інших людей. Ми не можемо закриватися у собі, принаймні Євангеліє не передбачає цієї опції, маємо бути гостинними, запрошуючи оточуючих не лише у свою домівку, але і у своє внутрішнє життя.

Чому тоді ми закриваємося? Чому готові спілкуватися лише на поверхні, боїмося пускати інших в глибину себе?

Відповідь проста: всередині – темрява та захований під ліжко та посудину світильник.

Лука попереджає, якщо ми і надалі продовжимо своє життя у темряві, то можемо так ніколи і не побачити світла – хто не має, забереться від нього те, що має.

Отож, логіка дій згідно із запрошенням Слова:

  1. Світло має стати важливішим тіла, гріха, маємо перемогти лінь та інерцію пасивності.
  2. Запалюючи світло, маємо гостинно відкривати своє серце на інших людей.
  3. Примножуймо благодать.

Християнський портал КІРІОС за матеріалами rodynaorgua