покаянняУ Греції за часів правління імператора Маврикія з'явився розбійник, що наводив жах грабежами і вбивствами. Не раз посилав імператор загони солдатів, але всі спроби схопити розбійника закінчувалися невдачею. Тоді імператор пообіцяв розбійнику повне прощення, якщо той припинить розбої.

Розбійник був зворушений великодушністю імператора. Прийшовши до нього, він розкаявся у всіх своїх злочинах. Імператор дарував йому прощення, але тут душу розбійника стала мучити совість, і він тяжко захворів. І вдень і вночі перед його очима проходила низка загублених ним людей, муки совісті не давали йому заснути, і тоді він з плачем благав:

- Господи, прости і помилуй мене, як пробачив Ти розбійника, розп'ятого на хресті поряд з Тобою. - І хустинка його не встигала висихати від проливаючихся в молитві сліз покаяння.

Одного разу вночі відчув він, що настав його останній час. Він побачив сонмище злих духів, готових забрати його душу, зі списком його злочинів. А світлі ангели, які стояли віддалік, не могли знайти жодного доброго діла в його житті.

Коли злі духи поклали на одну чашу терезів списані аркуші злодіянь цієї людини, чаша низько опустилася.

- Невже немає нічого, що можна було б покласти на іншу чашу? - Тихо спитав один з ангелів.

Раптом з розкритої руки вмираючого випала мокра від сліз хустинка.

- Покладемо її, - сказав інший ангел.

І хустка схилила чашу терезів на свою сторону, знищивши всі записи злих духів. А душа розбійника відлетіла до Господа, котрий пробачив його за сльози каяття.