Притча: КошеняПродавець одного невеликого магазинчика прикріпив біля входу оголошення «Продаються кошенята». Цей напис, природно, привернув увагу місцевих дітлахів і через лічені хвилини до магазину увійшов хлопчик. Привітавши продавця, він несміливо запитав про ціну кошенят.

- Від 300 до 500 рублів, - відповів продавець. Зітхнувши, дитина полізла в кишеню, дістала гаманець і порахувала дрібні гроші.

- У мене тільки 20 рублів зараз, - сумно сказав він. - Будь ласка, можна мені хоча б поглянути на них, - з надією попросив він продавця.

 

Продавець посміхнувся і вийняв кошенят з великого короба.

Опинившись на волі, кошенята занявкали і кинулися бігти.

Тільки один з них, чомусь явно від усіх відставав. І якось дивно підтягував задню лапку.

- Скажіть, а що з цим кошеням? - запитав хлопчик.

Продавець відповів, що у цього кошеняти вроджений дефект лапки.

- Це на все життя, так сказав ветеринар. Тому він кульгає.

Тоді хлопчик чомусь дуже захвилювався.

- Ось його-то я б і хотів придбати.

- Та ти що, хлопчику, смієшся? Це ж неповноцінна тварина! Навіщо воно тобі? Втім, якщо ти такий милосердний, то забирай даром, я тобі його і так віддам, - сказав продавець.

Тут, на подив продавця, обличчя хлопчика витягнулося.

- Ні, я не хочу брати його даром, - напруженим голосом промовила дитина. -Це кошеня коштує рівно стільки ж, скільки і інші. І я готовий заплатити повну ціну. Я принесу вам гроші, - твердо додав він.

Здивовано дивлячись на дитину, серце продавця здригнулося.

- Синку, ти просто не розумієш все. Цей бідолаха ніколи не зможе бігати, грати і стрибати, як інші кошенята.

При цих словах хлопчик став загортати штанину своєї лівої ноги. І тут вражений продавець побачив, що нога хлопчика жахливо викривлена та підтримується металевими обручами.

Дитина глянула на продавця:

- Я теж ніколи не зможу бігати і стрибати. І цьому кошеняті потрібен хтось, хто б розумів його, як йому важко, і хто б його підтримав, - тремтячим голосом промовив хлопчик. Чоловік за прилавком став кусати губи. Сльози переповнили його очі ...