горобчикДві маленькі сестрички, прослухавши біблійну історію про вигнання Адама і Єви з раю, сказали татові:

- Тату, якби ми з Оленкою були в раю, то нізащо б не з'їли плід пізнання добра і зла. Адже Бог не дозволив його чіпати, правда, тату?
- Правда, - усміхнувся батько і поклав дітей спати.

На ранок тато встав раніше за всіх, зловив у дворі горобця і посадив його в непрозору каструльку. Розбудивши дівчаток, він показав їм каструльку, яку поставив на підвіконня відритого вікна в кухні і сказав:

- Будь ласка, не знімайте кришку з цієї каструльки, поки я не прийду з роботи. Коли я повернуся, то сам покажу вам сюрприз, який там знаходиться. Якщо будете слухняні, куплю вам нову гру.

 

Тато пішов з мамою на роботу, а дітлахи залишилися вдома самі. Всіма силами намагалися вони себе відволікти від каструльки, що стоїть на кухні. Вони давно переграли в усі ігри, які знали, але цікавість не давало їм спокою - дуже хотілося зазирнути в каструльку. Зрештою, старшенька Маша вмовила сестричку Оленку, яка ще боялася, що тато буде лаятися, заглянути в каструльку.

- Ми тільки одним оком глянемо і закриємо, - сказала вона, - тато навіть не дізнається. Але як тільки Оленка підняла кришку, горобчик вилетів у вікно. Злякавшись, дівчатка зачинили порожню вже каструльку.

Увечері повернувся тато і,побачивши, що каструлька порожня, сказав:

- Ну що, маленькі Єви, - не витримали, випустили пташку. Ось так і Єва не втрималася, щоб не спробувати плід пізнання добра і зла.
- Тату, а що це було за дерево таке, і чому з нього не можна було їсти? - запитала Маша.
- Дерево було звичайним, і плоди їстівними, але, порушивши заборону Бога, перші люди самі як би вибрали зло замість добра, тому, що всяке зло починається з неслухняності, а з послуху все добре, чому б навчив Бог перших людей, коли вони були б слухняні. Цей горобчик був для вас сьогодні деревом добра і зла, і ви теж не послухалися мене. Випробування Адама і Єви виявилося вам не під силу.