казковий палацЯкось один чоловік відправився в місто до великого мудреця. З'ясувалося, що живе мудрець в старій халупі на околиці. В оселі не було нічого, крім протиснутого ліжка і заваленого книгами столу, за яким сидів старий, занурений у читання. Гість звернувся до нього з питанням:
- Це тут живе мудрець?
- Це ви мене шукаєте, - пояснив йому старий, - що вас так здивувало?
- Я не розумію. Ви - великий мудрець, у вас багато учнів. Ваше ім'я відоме по всій країні. Ви повинні жити в палаці.
- А де живете ви? - Запитав старий.
- Я живу в особняку - великому, багатому домі.
- А як ви заробляєте на життя?

Гість розповів господарю халупи, що він торговець і два рази на рік їздить у велике місто за товарами, які потім перепродує місцевим купцям. Старий слухав його уважно, після чого поцікавився, де він зупиняється в чужому місті.
- У маленькому номері маленького готелю, - повідомив той.
- Якби хто-небудь відвідав вас в цьому маленькому номері, він міг би запитати: "Чому ви, заможна людина, живете в такому бідному номері?" А ви могли б відповісти: "Я тут проїздом і ненадовго. Тут є все, що мені потрібно. Приїжджайте в мій справжній дім, і ви побачите, що він зовсім інший". Те ж саме справедливо і для мого пристанища. Я тут тільки проїздом. Цей матеріальний світ є лише дорога. У моєму теперішньому будинку все виглядає інакше. Приходьте в моє духовне житло, і ви побачите, що я живу в палаці.