Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Like a Virgin: дві співачки і один текстЧомусь я вже це бачу: 56-річна Мадонна, включаючи в понеділок вранці свій ноутбук і завантажуючи інтернет, наливає собі чашку гарячої кави і, звіряючи кількість калорій, дбайливо намазує на добре спечений тост арахісове масло. Співачка відкушує шматок тосту, примружує від задоволення очі і, тихо хрумкаючи, робить ковток з маленького білого кубка. І тут раптом вона кам'яніє. Її погляд зупиняється на дебютному відео 26-річної італійської черниці, зробленим на текст її ж пісні «Like a Virgin». Що було далі?

Virgin як цнотливість

 Справжню реакцію американки описувати не беруся, але те, що Мадонна здивувалася, наткнувшись на нове прочитання своєї пісні, очевидно. У своєму кліпі 1984 р. поп-співачка робила ставку на дівочу шалапутність, грайливу наївність і легкий еротизм.

Переглядаючи відеокліп, чомусь не сумніваєшся в тому, що серед варіантних значень слова «virgin» тут розумілося слово «цнотлива». Саме «цнотлива» - струнка, молода, грайлива дівчина, яка у свої 26 співає комусь із чоловіків: «Did not know, how lost I was until I found you» («Я не розуміла, наскільки брудною була, поки не зустріла тебе»). Підтверджує припущення фінальна фабула кліпу, коли недолугу Мадонну в весільній сукні кружляє на руках незнайомець в чорному фраку. Образ, створений в кліпі, прекрасно вписувався в імідж співачки - уже тоді Мадонна любила провокації. «You're so fine and you're mine, I'll be yours 'till the end of time» («Ти - найкращий на світі і ти мій, я завжди буду твоєю»), - співає дівчина.Like a Virgin: дві співачки і один текст

Кліп знімали у Венеції - на хвилинку у кадри кліпу потрапляли частини католицької Італії. І саме поєднання багатозначних символів у відео робило його провокаційним. Тут і образ лева - образ неприборканого чоловіка і одночасно - символ міста Марка-євангелиста... І той неоднозначний образ нареченої. Як писали тоді про Мадонну: «Вона створила нову парадигму, вказавши, що Діва Марія може бути сексуальною і духовної одночасно». Довгий час в світі був відомий тільки один варіант виконання цієї пісні. Підкреслено грайливий. Наприклад, в 2003-му ту ж пісню в дуеті співали Брітні Спірс і Крістіна Агілера. Великі підбори і короткі весільні сукні - змішаний образ нареченої і блудниці одночасно...

Virgin як цнотливість

Мадонні було 26 років, коли вона записала цю пісню. Суспільство тоді нібито втомилося від "правильності" Європи, її духовно-релігійних цінностей, традиційності і підкресленою вихованості. І в кінематографі, і на естраді за кожним разом все голосніше, все сміливіше заявляли про себе ті, хто хотів все змінити. Спровокувати, розбудити, зробити революцію. Таким бунтарем була і залишається сама Мадонна. Тільки от що цікаво. Сьогодні, через 30 років, коли роздягнена артистка на сцені вже, вважай, норма, критерії революційності змінилися.

Like a Virgin: дві співачки і один текстКуди більш «лайків» сьогодні може зібрати артистка із зворотнім іміджем - скромності, вихованості, духовної наповненості і душевним світлом. Приклад тому - таж італійська черниця Крістіна Скуча, яка в своїм уршулянскому облаченні і хрестом на грудях здивувала не тільки Італію, але і весь світ. НЕ провокаційною оголеністю, а чернечим облаченням. 

Історія її покликання непроста. Крістіна співала в рок-групі і до віри в Бога ставилася скептично. Все змінилося після її участі в мюзиклі, який ставили сестри-уршулянки і в якому дівчина виконала роль засновниці громади св. Анджели Меричі. Уже через рік дівчина вступає до новіціяту... У фіналі шоу «Голос», після оголошення результатів, монахиня зазначила, що має ще одну мрію - помолитися "Отче наш" в прямому ефірі. І їй це вдалося. В якості дебютної пісні до майбутнього диску с. Крістіна вибирає Like a Virgin Мадонни. Через 30 років пісня отримує новий сенс і зовсім інше звучання.

 На відео молода монахиня в чорному габіті крокує по внутрішньому дворику монастиря. Картинка повністю відрізняється з колишнім відео Мадонни: врівноваженістю світлотіні, красою природи і міських пейзажів. «Did not know, how lost I was until I found you» («Я не розуміла, наскільки брудною була, поки не зустріла тебе»), - співає черниця. Кілька разів крупним планом показують хрест, що висить на грудях черниці. Сестра Христина співає, але в ній немає тієї грайливості, шалапутності. Серед варіантних значень слова «virgin» тут само собою напрошується значення «цнотливість». Нова пісня стала піснею про глибокий зв'язок Бога і черниці, яка пішла в монастир, щоб присвятити Йому своє життя. Сьогодні с. Христині Скучиі, як і колись Мадонні, - 26 років. І її революція - утвердження того, що християнські цінності також можуть бути привабливими. Крістіна Скучіа - мій новий герой.

 Християнський портал КІРІОС, за матеріалами СATHOLIC.