Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Легалізація аборту ?Чи може віруючий підтримувати легалізацію абортів, аргументуючи це боротьбою з підпільними абортами?

Ні, християнин(ка): не може підтримувати легалізацію абортів і зобов'язаний виступати проти будь-якого виду аборту, легального або нелегального.

Правдою є те, що нелегальний, підпільний аборт може бути небезпечний для жінки. Але суть злочину від цього не змінюється: і у кабінеті державної клініки, і в підвалі в підпільного лікаря відбувається один і той самий злочин - вбивство невинної і беззахисної людської істоти. Легалізація абортів, тобто вбивство за рахунок державного бюджету, сам по собі є злочин. Це суперечить основному призначенню держави, покликаного захищати життя всіх громадян, і в першу чергу самих беззахисних.

 Наведемо цитату з енцикліки Папи Івана Павла II «Evangelium Vitae»: «Якщо немає можливості відкинути законопроект або скасувати закон про переривання вагітності, то парламентарій, чиє абсолютне особисте протистояння перериванню вагітності явне і всім відоме, вчинить правильно, підтримавши пропозиції, мета яких - обмежити шкоду подібного закону і зменьшити його негативні наслідки в сфері культури і суспільної моралі. Бо, чинячи так, він не є співучасником в прийнятті неправедного закону, а навпаки, робить правильну і гідну спробу обмежити його шкідливі аспекти »(73).

Іван Павло II писав, що легалізація переривання вагітності, дітовбивства і евтаназії і визнання цього права в законодавчому порядку рівнозначні тому, що приймається перекручене, нігілістичне уявлення про людську свободу і визнається абсолютна влада закону над людьми, спрямована проти них (пор. EV 20).

 

Християнський портал КІРІОС за матеріалами Радіо Ватикан