Питання: Як ставиться Христова Церква до феномену фетишу в подружньому житті, якщо статевий акт відбувається в природній спосіб (без контрацепцій і перерваного акту), але чоловіка дуже збуджує, коли під час статевого акту жінка має на собі панчохи.
Відповідь: Відповідаючи на Ваше запитання, хочу чітко розділити поняття фетишизму та сексуальної привабливості. Отже фетишизм (франц. fetishe - ідол, талісман) – це спрямованість статевого потягу на частину тіла, одяг або предмет, які символізують сексуального партнера.
Фетишизм є сексуальною девіацією, а сексуальні девіації - це хворобливі порушення спрямованості статевого потягу чи способів його задоволення. Девіантною вважають поведінку, яка не відповідає офіційно встановленим чи сформованим у суспільстві (соціальній групі) нормам та очікуванням. Тому однозначно це є гріхом.
Коли ж говорити про сексуальну привабливість, то зрозуміло, що у подружжі супруги мають бути привабливими одне для одного, притягяючими. Тому коли чоловіку подобається дружина, яка одягнена в колготах, і це його особливо приваблює, то це є нормальним. Але не потрібно особливо зациклюватися на одязі чи тільки на певні частини тіла; але, найперше, бачити, що переді мною знаходиться дружина, а не колготи на ній, яку я люблю і, насамперед, бажаю їй добра та щастя. Чоловік має любити дружину, а не колготи; оце - найважливіше!
о. Руслан П'яста
ліценціат морального богослов'я