Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Як на практиці молодим людям зберегти дошлюбну чистоту?

Дошлюбна чистотаДля того, щоб хлопець і дівчина могли розвинути в собі свою чоловічість і жіночість, в юності вони повинні уникати ситуацій, які б могли їх спровокувати до статевих дій: місць, де вони могли б залишитись наодинці, провокуючих жестів, дотиків, провокуючого одягу. Особливої цінності набувають зустрічі в колі друзів, а також праця над своїми здібностями і талантами. Така праця над собою дозволить молодій людині не тільки дотриматись дошлюбної чистоти, але пронести цю «чистоту серця» через усе життя.

В обговоренні питання дошлюбної чистоти не можна обминути релігійного аспекту. У вченні Церкви знаходимо чітке ствердження, що чистота є передовсім плодом Божого дару, а також людської співпраці з цим даром. Отож, щоб молода людина навчилася приймати інших людей, входити в стосунки з ними, поважаючи гідність кожного з його відмінностями, - вона повинна відкритися перед Богом і Його благодаттю. Людина не може розраховувати лише на власні сили, особливо в сучасному світі, коли навколо стільки спокус і нагод до гріха. Молоді люди повинні звертатися до Бога у молитві, щоб Він дав силу зберегти чистоту серця і вірно виконати своє життєве покликання. Тому важливо з вірою підійти до цього питання. Тільки та людина, яка вірить у Бога і переживає з Ним єдність у молитві і таїнствах, буде спроможна прийняти вчення Біблії та вчення Церкви. Базуючись на Божественному Об’явленні та автентичному тлумаченні природного закону, Церква навчає, що уживання статевих функцій має своє справжнє значення і моральну чесність у подружжі. Тільки якщо в серці людини є пам’ять про Бога, якщо в ній живе Дух Святий, якщо місце хтивості зайняла християнська любов, там не знайдеться місця жодному гріху. Тому ми повинні шукати більше не чистоти самої по собі, а шукати Бога, Його присутності, примножуючи віру, втішаючись надією, досягаючи любові. Тому шукаймо Господа в Церкві, де є століттями перевірені методи боротьби з гріхами, і де реально присутній і діє Спаситель світу, Христос.

 

Чистота серця, наповненість Святим Духом, діяльна християнська любов - це, скоріше, цілі і результат життя, але спочатку потрібна боротьба.

Для kyrios.org.ua Ігор Ліпчанський