На Волині громада Московського Патріархату у с. Мерва перейшла до ПЦУПарафія Різдва Пресвятої Богородиці в с. Мерва Горохівського району Волинської області у день Різдва Христового перейшла з юрисдикції Московського Патріархату до єдиної помісної Української Православної Церкви,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на pravoslaviavolyni.org.ua.

За повідомленням канцлера єпархії протоієрея Миколи Цапа та горохівського декана протоієрея Андрія Сидора, 7 січня після різдвяного Богослужіння відбулися парафіяльні збори громади, які одноголосно вирішили про її вхід до Української Церкви.

Настоятель парафії протоієрей Павло Кліцук звернувся з проханням до керуючого єпархією митрополита Луцького і Волинського Михаїла, який схвалив рішення зборів, задовільнив прохання душпастиря та громади, видавши відповідний указ.

Владика подякував отцю Павлу й вірним цього села за мужній крок – стати першою парафією Горохівщини, яка після підписання та вручення Томосу перейшла до Української Православної Церкви. Важливий учинок с. Мерви має послужити прикладом духовного єднання волинян для інших священиків та мирян.

Настоятель парафії продовжить служіння в цьому селі. Жодні заборони архієрея Московського Патріархату щодо душпастиря є неканонічними та недійсними.

До речі, раніше у Горохівському районі Волинської області з початком російської агресії з Московського Патріархату вийшли православні громади сіл Печихвости, Угринів та Стрільче.