Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Настоятель римо-католицького приходу в Сімферополі вимушено покинув КримНастоятель римо-католицького приходу в Сімферополі о. Петро вимушено покинув Крим. Священнослужитель не зміг отримати дозволу на проживання, незважаючи на обіцяну допомогу від прокурора і голови Криму. Про це «Центру журналістських розслідувань» 21 листопада повідомив заступник керівника Кримської польовий місії з прав людини Дмитро Макаров.

За його інформацією, о. Петро, будучи громадянином Польщі, подав пакет необхідних документів для отримання посвідки на проживання, але отримав відмову від спецкомісії. Це, на думку священика, поставило під питання існування даного церковного приходу на півострові.

Він звернувся за допомогою у вирішенні ситуації до глави Криму Сергія Аксьонова і прокурора Наталії Поклонської,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на KРЕДО. Вони пообіцяли настоятелю римсько-католицької парафії в кримській столиці провести перевірку рішення спецкомісії і запевнили , що підставою для відмови не може бути відсутність необхідності створення приходу Римсько-католицької Церкви на території Криму.

Але кілька тижнів тому він був змушений виїхати, так і не вирішивши проблеми з документами. Незважаючи на те, що дійшов до самого верху і всі обіцянки були отримані.

Він також зазначив, що у релігійних громад та інститутів в Криму є складнощі з перереєстрацією. Крім того, багато священнослужителів іноземці, і для продовження роботи в Криму їм необхідно отримувати дозвіл на тимчасове проживання.

«Багато релігійних інститутів діяло у Криму давно і легально, але прийшла нова правова реальність. Їм потрібно перереєструватися заново, але як оформляти власність парафії, як це передавати, відповідей немає. Їм пропонують створюватися заново, не враховуючи їх історію. У багатьох це викликає нерозуміння і неприйняття », - додав правозахисник.