Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Храм в Севастополі повернуть католикам?9 листопада глава католиків Криму єпископ Яцек Пиль зустрівся з представником окупаційного "уряду" Севастополя Владіміром Рябих. Це була перша зустріч єпископа, який очолює Пастирський Округ Римсько-Католицької Церкви в Криму, з "начальником відділу у справах національностей та релігій" т. зв. "Департаменту внутрішньої політики уряду Севастополя", - повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на gaudete. 

Владімір Рябих згадав про католицьку традицію Севастополя, засновником якого є російський контрадмірал Фома Фомич (Томас) Мекензі. Згадав чиновник і ще одного видного севастопольського католика: засновника і першого директора Херсонеса Карла Казимировича Косцюшко-Валюжинича.

У свою чергу єпископ Яцек Пиль висловив вдячність "уряду" та "губернатору" Севастополя за сприяння у юридичної реєстрації парафії святого Климента Римського і централізованої організації католиків в Криму і Севастополі - Пастирського Округу.
Храм в Севастополі повернуть католикам?
В даний час розглядаються варіанти юридичного оформлення повернення католикам храму святого Климента, зведеного в 1911 році. У ході переговорів обов'язковою умовою цього кроку було прийнято розміщення органу і проведення концертів органної музики в будівлі церкви.

На даний момент храм належить недіючому кінотеатру «Дружба». З 1997 місцева католицька громада неодноразово зверталася з проханням передати їй будівлю і відновити історичну справедливість. Проте тодішня влада українського Криму відмовлялися повертати храм, навіть незважаючи на доручення колишнього президента України Віктора Януковича передати «будівлі костелу святого Климента в місті Севастополі релігійній громаді», дане нею у лютому 2013 року.

Що цікаво, проти повернення будівлі храму католикам не заперечувала і Кримська єпархія Російської Православної Церкви Московського Храм в Севастополі повернуть католикам?Патріархату.

Присутній на зустрічі в "уряді" Севастополя настоятель парафії о. Анатолій Клак підкреслив, що святий Климент Римський, шанований католиками і православними, є прикладом об'єднання у вірі і запорукою духовних дарів для всіх севастопольців. Він також висловив упевненість севастопольських католиків в тому, що, завдяки єдності віри і духу, вони зможуть знову молитися у власному храмі, який був побудований з дозволу та "благословення" імператора Ніколая II, зарахованого Російською Православною Церквою до лику її "святих мучеників".

У завершенні зустрічі єпископ Яцек Пил вручив у дар чотки Розарію, які благословив Папа Франциск, а також передав ікони святого Івана Павла II, як символ діалогу і турботи про мир. «Теплі стосунки між християнськими громадами католицької і православної Церкви в Криму і Севастополі, сприяння і розуміння представниками влади значущості духовної єдності є прикладом служіння, віри і любові. Про що я неодмінно розповім Папі Франциску на майбутній зустрічі», - пообіцяв єпископ Яцек Пиль.