Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Католикам Одеси повернули храмКостел Святого Петра на Гаванній вулиці Одеси офіційно передали римо-католикам, - повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на cайт "Думська".

Сьогодні Одеська міськрада скасувала власне рішення, за яким будівля продавалося громаді за 1 грн. Замість цього католикам повернули костел безкоштовно - відповідно до законодавства про реституцію.

Нагадаємо: перший раз рішення про передачу католикам їх же власності муніципальні збори прийняли ще 8 квітня 2011 року, проте договір так і не був підписаний. Справа в тому, що міськрада тоді чомусь вирішила оформити повернення костелу не як акт реституції, передбаченої Законом України «Про свободу совісті та релігійні організації» (в ньому йдеться про безкоштовну передачу культових споруд з державної і муніципальної власності у власність релігійних громад) , а як приватизацію нерухомості. Будівлю оцінили в 1 гривню.

Але несподівано збудилися податківці. Спочатку від католиків захотіли грошей для Пенсійного фонду і нотаріусів - 100.000 гривень, а потім вимагали від міськради оплатити 869.000 гривень податку на додану вартість - від оціночної вартості будівлі. Тоді в міськвладі написали громаді, що в бюджеті таких грошей немає, тому, мовляв, збирайте самі.

Після сьогоднішнього рішення ніяких податкових зобов'язань не виникне.

Костел Святого Петра є одним з небагатьох одеських пам'яток архітектури, побудованих в стилі італійського бароко. Будівлю звели в 1912 році на гроші одеського француза Олександра Васала. Після того, як в 1935 році місцева більшовицька адміністрація закрила собор Успіння Пресвятої Діви Марії, а роком пізніше підірвала собор Святого Климента, костел на Гаванній став єдиним римо-католицьким храмом не тільки в Одесі, а й на всьому півдні України.