Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Потрійне свято святкували одеські католики.(ФОТО)Для спільноти одеських католиків день 7 травня був урочистим. І то наскільки - цілих три святкових приводи.

Це 25-річчя повернення одеської катедри, 25 річниця відновлення структур Римсько-Католицької Церкви в Україні, а також Ювілейний Рік Милосердя.

На урочистість прибули не лише одесити, а й гості з різних куточків України, і навіть з-за кордону. Очолив святкову Літургію архієпископ Петро Мальчук - Ординарій Київсько-Житомирської дієцезії, який служив тут єпископом-помічником з 2008 по 2011 рік. Також радість святкування прибули розділити єпископ Яцек Пиль ОМІ з Криму, з Львівської архідієцезії : єпископ Лєон Малий та Генеральний вікарій отець прелат Юзеф Павлічек. Прибули і найближчі сусіди: з Молдови - єпископ Антоній Коша, єпископ Антоній Дзємянка з Пінської дієцезії (Білорусь). Від греко-католиків приїхав владика Михаїл - екзарх Одеський. Крім того, на свято завітали представники Православної церкви Київського патріархату, Німецької Лютеранської церкви, Мальтійського ордену.  

Святкування розпочалось у храмі святого Петра (у повоєнні роки був час, коли це був єдиний відкритий храм на 6 областей України і Крим). Після молитви перед виставленими Пресвятими Дарами розпочалась урочиста процесія до Катедри. 

Римсько-католицька церква заявила про своє існування фактично від моменту заснування Одеси (1794 рік). У 1796 році в місто прибули отці єзуїти. Завдяки їхнім старанням губернатор Рішельє виділив для спільноти римо-католиків землю для будівництва святині. У 1822 році був зведений римсько-католицький храм Успіння Пресвятої Діви Марії (дерев`яний). Натомість будівництво теперішньої катедри розпочалось у 1847 році, консекрацію здійснив єпископ Канн у 1853 році. Парафіяльна спільнота розвивалась, однак настали часи атеїзму. У 1947 році костел перебудовано на спортзал. Проте святиня, все ж таки, знову відкрила двері для вірян як місце молитви та зустрічі з Богом.

7 травня 1991 року на сесії Одеської обласної ради було прийнято рішення повернути приміщення храму спільноті римо-католиків. Першим настоятелем став отець Ігнатій Риндзьонка, який також прибув на урочистість. Отець і парафіяни не шкодували сил, аби повернути будівлі вигляд Божого дому.

Про діяльність римо-католиків та їх роль у житті Одеси нагадав у проповіді місцевий ординарій владика Броніслав Бернацький, перший єпископ цієї дієцезії (4 травня 2002 року була утворена Одесько-Сімферопольська дієцезія, до того - це була частина Кам`янець-Подільської).

Він також підкреслив, що храм вдалося повернути завдяки відважним католикам. Великим щастям є те, що у цьому храмі люди отримують таїнства, знаходять Бога, тут були священицькі та єпископські свячення. Були часи, коли певні сили пророкували, що Церква тут не встоїть. Однак час показав, що ситуація склалась інакше. Це також є заслуга тих, хто мужньо захищав свою віру. І вони, будучи вже на небесах, радіють разом із нами. Це і священики, і богопосвячені особи, і миряни. Наша земля має теж двох Пап, які були мучениками: святий Климентій і святий Мартин.

На завершення Літургії зібрані прославили Бога за всі Його величні діла гімном Te Deum. Владика Броніслав подякував усім гостям за спільну молитву, а також усім священикам та богопосвяченим особам, що служили або ж зараз служать в дієцезії. Це не є легка справа - відбудовувати Церкву на цих теренах, будувати храми, а ще більше - будувати храми в людських серцях. Тим більше - у такий важкий для нашої держави час.

Після молитви був святковий почастунок та концерт,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на КМЦ.

Говорячи про свій візит в Одесу, один з гостей на святкуванні, єпископ Антоній Дзємянка з Білорусі підкреслив, що Церква тут відроджується, душпастирі працюють, відбудований храм - справді величний. "Я ще раз вітаю всіх одеситів-католиків та вірян дієцезії з цим величним святом повернення катедри. Бажаю, аби в Рік Милосердя ми стали ще ближче до Христа. Бажаю, аби в Україні настав мир, аби Божий мир був у серці кожного мешканця України. Аби християнська віра нас усіх єднала" - побажав єпископ Антоній.

 

Потрійне свято святкували одеські католики.(ФОТО)

Потрійне свято святкували одеські католики.(ФОТО)