Севастопольські католики не можуть оформити у власність будівлю колишнього кінотеатру «Дружба»Севастопольські католики все ще не оформили у власність повернену їм будівлю колишнього костелу де обладнану та захаращену під кінотеатр «Дружба»,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на sib-catholic. 

За словами вікарного священика римсько-католицької парафії Севастополя отця Олександра Немчинова, точних перспектив завершення оформлення об'єкта нерухомості у нього немає.

«Труднощі в оформленні документів - трохи затягують цей процес. Просили владу (окупанти Криму РФ,- прим. ред.) міста про сприяння. Ми чекаємо на документи з управління охорони пам'яток - чекаємо оцінок, експертизи, щоб в МФЦ ми могли оформити всі документи, отримати права на власність, збирати пожертви і проводити (ремонтні) роботи офіційно. Поки терміни нам не вказані, ми очікуємо », - сказав він.

Ксьондз Немчинов зазначив, що фінансування робіт Католицькою Церквою неможливо, поки не будуть оформлені документи власності на будівлю. Він додав, що католики здаватися не мають наміру, будуть чекати стільки, скільки буде потрібно.

«Цю подію (передачу будівлі) ми чекали 82 роки, оскільки в грудні 1936 року храм був закритий, а священик репресований», - додав священик.

Окупантський уряд РФ у Севастополі ухвалив рішення про передачу будівлі «Дружби», яка спочатку будувалася як храм, католикам в травні 2018 року.

З 1996 року по теперішній час римсько-католицька громада проводить недільні богослужіння в пристосованому приміщенні біля будівлі храму.